reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ3

Sony’nin yeni “Xperia XZ3” modeli için beklenen tarih netleşti

Japon teknoloji devi Sony, IFA 2018 fuarı kapsamında yapacağı basın konferansının tarihini açıkladı. Bu konferansta Xperia XZ3 modeline merhaba diyeceğiz gibi görünüyor.

Basın ile paylaşılan resmi açıklamaya göre Sony‘nin IFA 2018 konferansı 30 Ağustos tarihinde yapılacak. İşte bu konferans kapsamında da kesin olarak Sony Xperia XZ3 karşımıza çıkartılacak. Xperia XZ 3 Premium ile tanıtılması beklenen model, biliyorsunuz uzun süredir gündemde bulunuyor. En son bünyesinde dört adet kamera yer alacak haberiyle gündeme gelen telefon, oldukça merak ediliyor. Bu dörtlü kamera kurulumunu iki önde iki arkada şeklinde karşımıza çıkaracak model, şirket için çok büyük önem arz ediyor. Hem teknik hem de tasarımsal olarak pazardaki rekabetin gerisinde kalan firma, biliyorsunuz oldukça eleştiriliyor. Xiaomi ve Oppo gibi isimlerin oldukça gerisinde kalan Sony, XZ3 ailesiyle bunu tersine çevirmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia XZ3’ün ortaya çıkan teknik özellikleri neler

Baktığımız zaman telefon 5,9 inç 2880×1440 18:9 piksel bir ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 845‘ten alan model, 6 GB RAM ile geliyor. MicroSD ile artırılabilen hafızası 64 GB ve 128 GB olarak görülen cihaz, GPU tarafında Adreno 630 kullanıyor. 3.240 mAh pil ile görülen Sony Xperia XZ3, Quick Charge 3.0 hızlı şarj teknolojisine de destek veriyor. Telefon beklendiği üzere 4K çözünürlükte de video çekebiliyor.

İlgili Video

Şirketin son modeli Xperia XA2 Plus