reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Honor GPU Turbo

İşte GPU Turbo teknolojisini alacak Huawei akıllı telefonlar ve Türkiye tarihleri

Huawei ve alt markası Honor‘un ortaklaşa geliştirdiği devrimsel GPU Turbo teknolojisi, oyun performansını çok ciddi oradan artırıyor. Yayımlanan resmi bir liste ise GPU Turbo teknolojisi alacak Huawei akıllı telefonları karşımıza çıkartıyor.

Daha önce de buna benzer bir bir liste yayımlayan Huawei, son paylaşımıyla süreci iyice resmileştiriyor ve detaylandırıyor. Direkt olarak aşağıda inceleyebileceğiniz liste, merak edilen teknolojiyi alacak akıllı telefonları ve tarihlerini gözler önüne seriyor. Honor telefonlara da gelen / gelecek GPU Turbo, tekrardan hatırlamak adına direkt olarak GPU yani grafik performansına odaklanıyor. Yapılan açıklamaya göre GPU Turbo ile telefonların grafik işlem gücü yüzde 60 artırılıyor, enerji harcaması ise yüzde 30 oranında azaltılıyor. Bu sayede teknolojiye sahip olan ilk model orta seviye Honor Play, söylendiği kadarıyla birçok amiral gemisini (Çok çekirdek GPU gücü açısından) dahi geçebiliyor. Tüm bu kazanımı donanım yanında derin yazılım değişiklikleriyle elde ettiğini açıklayan firma, altyapıyı Kirin işlemci ailesi üzerine kuruyor. Bu arada teknoloji, grafik işlem gücünü ihtiyaç duyan uygulamalarda da işe yarıyor. Teknolojiye destek veren ilk oyunlar arasındaysa PUBG Mobile ve MOBA Mobile Legends: Bang Bang yer alıyor.

Huawei GPU Turbo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GPU Turbo Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiyor

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre teknoloji Amerika Birleşik Devletleri‘ni es geçiyor. Telefonlarını yasak nedeniyle burada satamayan Huawei, yasak öncesinde sattığı modelleri de yeni teknolojiden mahrum bırakıyor. Güncelleme takviminin Türkiye ayağı ise aşağıda görebileceğiniz listedeki şekilde karşımıza çıkıyor.

İlgili Video

Teknolojiyi alacak üç arka kameralı P20 Pro

Huawei Türkiye GPU Turbo güncellem takvimi

ModelDağıtım Tarihi
Mate 10 ProEylül 2018
P20 ve P20 ProEylül 2018
Mate 10 LiteEkim 2018
P SmartEkim 2018
P20 LiteEkim 2018
Mate 9Aralık 2018
P10 ve P10 PlusAralık 2018