reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Pro GPU Turbo
Huawei P20 Pro GPU Turbo
Huawei P20 Pro GPU Turbo
Huawei P20 Pro GPU Turbo
Huawei P20 Pro GPU Turbo

Huawei P20 Pro için performansı çıtasını yükselten “GPU Turbo” müjdesi

Huawei‘nin devrimsel GPU Turbo teknolojisi, telefonların oyun performansını ciddi oranda artırabiliyor. Kirin temelli bu teknoloji, artık P20 Pro‘da da yer alıyor.

Huawei P20 Pro, firmanın mevcut en güçlü akıllı telefonu konumunda. Üç arka kamerasıyla mobildeki en iyi fotoğraf kalitesini sunan makine, bugün itibariyle GPU Turbo teknolojisine kavuşmaya başladı. Yaklaşık 670 MB’lık bir güncelleme ile gönderilmeyen başlanan teknoloji, telefonun oyun performansını ciddi şekilde artırıyor. Honor telefonlara da gelen GPU Turbo, tekrardan hatırlamak adına direkt olarak GPU yani grafik performansına odaklanıyor. Yapılan açıklamaya göre GPU Turbo ile telefonların grafik işlem gücü yüzde 60 artırılıyor, enerji harcaması ise yüzde 30 oranında azaltılıyor. Bu sayede teknolojiye sahip olan ilk model Honor Play, birçok amiral gemisini (Çok çekirdek GPU gücü açısından) dahi geçebiliyor. Tüm bu kazanımı donanım yanında derin yazılım değişiklikleriyle elde eden firma, yukarıda da dediğimiz gibi altyapıyı Kirin işlemci ailesi üzerine kuruyor. Grafik işlem gücünü ihtiyaç duyan uygulamalarda da işe yarayan teknoloji, yavaş yavaş herkese geliyor deniyor. Yurt dışındaki cihazlar için güncelleme sürümü CLT-L29 8.1.0.152(C432) olarak geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 Pro GPU Turbo

GPU Turbo ile güçlenen Huawei P20 Pro’nun teknik detaylarını hatırlarsak

2.240 x 1.080 piksel çözünürlüklü ve 6,1 inçlik AMOLED ekranla gelen telefonda iPhone X’da olduğu gibi çentik yer alıyor. Parmak izi sensörünün ön tarafta ana ekran tuşuna entegre edildiği telefon, 4.000 mAh bir pile sahip. Kutudan Android 8.1 Oreo ile çıkan Pro, dediğimiz gibi arkasında 40 MP (1.8 diyafram) + 20 MP (1.6 diyafram) + 8 MP (2.4 diyafram) kamera sistemi barındırıyor. Böylece inanılmaz iyi fotoğraf çekebilen telefon, önünde ise 24 megapiksel bir kamera taşıyor. Telefonun yurt dışında ise 899 euro satış fiyatı bulunuyor. Türkiye fiyatı ise 4.999 TL seviyesinde.

İlgili Video

Teknolojiyi alacak üç arka kameralı P20 Pro