reklamı kapat

POPÜLER

Sony, PlayStation 4’e özel televizyon kumandasını duyurdu

09 Ekim 2015

PlayStation temelde bir oyun konsolu olsa da zengin multimedya yenetenekleri de mevcut. Dolayısıyla konsolda film izlemek, internette gezinmek ve diğer uygulamalarda vakit geçirmek de mümkün. Bu işlemleri çok daha kolay bir hale getirmeyi amaçlayan Sony, PlayStation 4 için özel bir kumanda duyurdu.

Normal şartlarda PS4’ü kontrol etmek için gamepad‘i kullanmaktan başka bir seçenek bulunmuyor. Bu nedenle oyun oynamıyor olsanız bile tüm kontrol işlemlerini bu gamepad’le gerçekleştirmeniz gerekiyor. TV, ses ve uydu alıcıyı kontrol edebilen ve bu sayede diğer kumandalara gerek bırakmayan bu kumanda ile konsoldaki hemen hemen her uygulamanın kontrol edilebileceği belirtiliyor. 27 Ekim tarihinde Amazon, Best Buy ve Gamestop gibi yerlerde satışa sunulacak olan cihazın Sony’nin resmi sitesi üzerinden de satın alınabileceği belirtiliyor. 30 dolar fiyat etiketine sahip kumandanın Türkiye’ye gelip gelmeyeceğiyle ilgili şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Kumandanın şu anda internet üzerinden ön siparişe açık olduğunu da belirtelim.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony, PlayStation 4’e özel televizyon kumandasını duyurdu” için bir cevap

  1. Koray dedi ki:

    İyiymiş güzel düşünmüşler medya ile ilgili işlevler için. PS4 kumandası ile bu konuda daha çok kullanılabilirlik sağlanmış olacak.