reklamı kapat

POPÜLER

Sony SRS-XB40 incelemesi

Sony

EĞLENCELİ TASARIM

Ofisimizde test ettiğimiz hoparlör kırmızı renkli gövdesiyle göz alıcı bir tasarıma sahip olsa da hoparlörün kırımızı haricinde mavi ve siyah renk seçenekleri de bulunuyor. Kırmızı renkli gövdesiyle görenlerin ilgisini çeken hoparlör hem yatay hem de dikey olarak kullanılabiliyor. Üs kısmında extra bass, gelen aramayı cevaplandırma, parçayı durdurma/oynatma, ses tuşları, Party Chain adı verilen hoparlör ekleme ve güç tuşlarının yer aldığı hoparlörün arka kısmında bir kapak altına gizlenmiş bağlantı noktaları bulunuyor. 3.5 mm kulaklık girişi, şarj girişi ve USB-A bağlantı noktalarının yer aldığı hoparlör sahip olduğu USB bağlantısıyla mobil cihazları şarj edebiliyor.

IPX5 sertifikası sayesinde hoparlör su sıçramalarına karşı da dayanıklı. Yalnız altını çizmekte yarar var. Hoparlör bu sertifikaya sahip olsa da SRS-XB40 su içinde kullanılamıyor. Hoparlörü piyasadaki diğer hoparlörden ayıran en büyük fark ise ön tarafında yer alan LED ışıklar.

Hoparlörün görselleğine büyük katkı sağlayan LED ışıklar farklı renklerde yanabiliyor. iOS ve Android telefonlarına yükleyeceğiniz Sony I Music Center isimi uygulama üzerinden 12 farklı aydınlatma modunu seçebileceğiniz hoparlör müziğin ritmine göre hareket edebiliyor. Fiestable uygulaması ise ışıklarını ve DJ ses efektlerini akıllı telefonlardan kontrol etmeye imkan tanıyor. Uygulamada DJ ses efektleri hem parmağınızla dokunarak hem de telefonu hareket ettirerek yapılabiliyor. Uygulamanın sunduğu bu özelliklerden çok eğlendiğimizi araya not düşelim.