reklamı kapat

POPÜLER

Sony VAIO ailesi genişlemeye devam ediyor

Sony, VAIO Fit ve VAIO Fit E olarak adlandırdığı giriş seviyesine hitap eden dizüstü bilgisayarlarını görücüye çıkardı. Intel Core işlemciler, NVIDIA‘nın ayrık ekran grafik kartları, hibrit sabit sürücüler, geniş klavye ve trackpad özelliklerinin yer aldığı Fit E serisi 549 dolardan başlayan fiyatlarla yurt dışında piyasaya sürülecek. 

Mevcut dizüstü bilgisayarlara göre ince bir tasarıma sahip olan Sony VAIO Fit, 14 ve 15 inçlik ekran boyutlarıyla birlikte geliyor. Gümüş, siyah ve pembe renk seçeneklerine sahip cihazın Fit E ile olan ortak teknik özellikleri arasında Core i3, i5 ve i7 işlemciler (Ivy Bridge), dokunmatik ekran ve optik sürücü yer alıyor. Cihazları birbirinden ayıran fark ise sahip oldukları farklı malzeme kaliteleri. VAIO Fit’te alüminyum kasa kullanılırken, VAIO Fit E’nin kasası plastik ağırlıklı. VAIO Fit modelinde SSD depolama alanı kullanıcılara sunulurken, VAIO Fit E’de yalnızca sabit disk sürücüsü bulunuyor.

Sony VAIO Fit’te buna ek olarak yakın saha iletişimi (NFC) ve düşük ışık koşullarında görüntülü görüşmeler yapmanıza yardımcı olacak Exmor R sensörlü webcam (VAIO Fit E’de de mevcut) yer alıyor. 15 inçlik model 1920×1080 piksel çözünürlüklü ekrana, 14 inçlik model ise 1600×900 piksel çözünürlüklü ekrana sahip. (VAIO Fit E’de de aynı) 649 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulacak olan Sony VAIO Fit ve Sony VAIO Fit E, bu ayın sonlarına doğru satışa sunulacak.

Sony VAIO Fit E
Sony VAIO Fit E
Sony VAIO Fit E

Sony VAIO Fit
Sony VAIO Fit
Sony VAIO Fit
Sony VAIO Fit