reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1 VI ve Xperia 10 VI resmi olarak tanıtıldı

Sony Xperia 1 VI ve Xperia 10 VI resmi olarak tanıtıldı

Sony Xperia 1 VI ve Xperia 10 VI akıllı telefon modelleri tanıtıldı. Cihazlar Türkiye pazarında resmi olarak satılmayacaklar.

Sony Xperia 1 VI ve Xperia 10 VI akıllı telefon modelleri bugün büyük bir sürpriz taşımadan karşımıza çıkarıldılar. Yukarıda da dediğimiz gibi Türkiye’de resmi olarak satılmayacak telefonlardan üstte yer alan amiral gemisi Xperia 1 VI, gücünü Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden alıyor ve şirketin yıllardır kullandığı tasarım çizgisini bozmadan devam ettiriyor. Eski modelden farklı olarak 4K değil FHD+ çözünürlükte bir 6,5-inç 120 Hz OLED ekran (Maskımım 1.300 nit parlaklık) üzerine kurulan telefon, arkasında geniş açı + ultra geniş açı + telefoto kameraları bir araya getiriyor. Ana kamerası 48 megapiksel çözünürlükte olan telefon, telefoto kamerası ile 3.5-7.1x arasında zoom getiriyor. 5.000 mAh batarya ile donatılan Xperia 1 VI, üç farklı renkte geliyor ve 1.300 euro gibi yüksek bir satış fiyatıyla pazara çıkıyor. Altta yer alan Sony Xperia 10 VI ise gücünü Snapdragon 6 Gen 1 işlemciden alıyor. 6,1-inç boyutunda sadece 60 Hz yenileme hızı sınan bir OLED ekran (21:9) üzerine kurulan telefonun arkasında, toplam iki farklı kamera yer alıyor. Burada spesifik olarak 48 megapiksel geniş açı + 8 megapiksellik ultra geniş açı kameralara yer veriliyor, yerini aldığı modelden farklı olarak telefoto bulunmuyor. Üç farklı renkte gelen 5.000 mAh bataryalı telefon için 399 euro seviyesinde bir Avrupa fiyatı açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 1 VI ve Xperia 10 VI yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X