reklamı kapat

POPÜLER

Project Gameface for Android

Yüz ile kontrol getiren Project Gameface altyapısı Android için de çıkıyor

Android uygulamaları yakında imlecinizi kontrol etmek için yüzünüzü kullanmanıza izin verecek. Bunun arkasında Project Gameface sistemi yer alıyor.

Yüz ile kontrol getiren Project Gameface altyapısı Google tarafından burada resmi olarak duyurulduğu kadarıyla Android için de çıkıyor. Bugün itibarıyla Android uygulama geliştiricilerine açık kaynak şekilde açılan sistem, gerçekten çok ama çok faydalı bir temele sahip. Tanıtım videosunu sayfada izleyebileceğiniz sistem, kişilerin Android telefonlarını yüzleri, yüz ifadeleri ve kafa hareketleriyle kontrol etmesine imkan tanıyor. Telefonların selfie kamerasından yararlanan ve yüzün haritasını çıkararak kontrol getiren sistem, herkese hitap ediyor ancak özellikle engelli insanların yaşamını kolaylaştırmaya odaklanıyor. Sistem hakkında, “Geçtiğimiz yıl içinde Project Gameface’i PC için sunmuştuk. Şimdi ise Android için kullanıma sunuyoruz. Açık kaynak kodları buradaki adresten alabilirsiniz” açıklamasını geçen internet devi Google, bu sistemin genel kullanım yanında oyun oynama için de çalıştığını belirtiyor. Sistemde kafa hareketleriyle yönetilen ve yüz ifadeleriyle tıklanabilen bir imleç geliyor, genel paket çok kullanışlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android temelli Project Gameface yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER