reklamı kapat

POPÜLER

Canon EOS R1 LOG Görsel

Üst seviye Canon EOS R1 için resmi geliştirme duyurusu yapıldı

Üst seviye Canon EOS R1 için geliştirme duyurusu yapıldı. Model hakkında çok fazla bilgi yok ancak yukarıdaki gövde kullanılacak.

R-Sistem tarafının en üstüne bir amiral gemisi olarak konumlandırılacak Canon EOS R1, aktif olarak geliştirme aşamasına alındı. Henüz tam olarak neler sunacağı ya da ne zaman pazara çıkacağı bilinmeyen bu model, yukarıdaki tam boyutlu gövdeyi merkeze alıyor ve direkt olarak profesyonellere hitap ediyor. DIGIC X’e ek olarak DIGIC Accelerator adı verilen yeni geliştirilmiş bir görüntü işlemcisini (Özel algoritmalar, yapay zeka tarafı vb. için) kullanacağı açıklanan gövde, yeni geliştirilen tam kare CMOS sensörüyle oldukça yüksek fotoğraf kalitesi sunacak ve Canon’a göre üstün bir otomatik netleme performansı getirecek. Direkt olarak gövde içinde daha önce sunulmamış seviyede bir “gürültü/noise azaltma” yapabileceği de söylenen EOS R1, fotoğraf yanında video konusunda da çok yetenekli olacak. Şirketin bizim gündemimize gelen en son modeli giriş seviyesi Canon EOS R100 olmuştu. Hatırlamak adına ufak olduğu kadar hafif bir fotoğraf makinesi arayanlara hitap eden ürün, RF-Bayonet yapısını benimsiyor, bu nedenle RF serisine özel lensler ile kullanılması gerekiyor (Diğer lensler için adaptör var). RF lens ailesini son yıllarda oldukça büyüten Canon, yeni geliştirdiği R100 modelinde 24,2 megapiksellik APS-C sensöre yer veriyor. DIGIC 8 işlemciye sahip model, en üstte temel seviyede 4K video çekebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde 2,36 milyon noktalık OLED elektronik vizör yer alan ürün, hareketli bir ekran taşımıyor. İlginç olarak 3 inç boyutundaki bu ekranı dokunmatik yapmayan Canon, cihaza giriş seviyesi bir modelde sürpriz olmayacağı üzere tek bir SD kart yuvası yerleştirmiş. Canon LP-E17 batarya kullanan ve herhangi bir “battery grip” desteği olmayan gövde, konumuna göre yeterli sayıda fiziksel kontrol butonu ile beraber geliyor.

Canon EOS R1 yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X