reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia C3

Sony Xperia C3: “Dünyanın en iyi selfie telefonu”

Sony, Xperia serisini yeni üyelerle genişletmeye devam ediyor. Rakipleri gibi Sony de büyük ekran yolundan gitmeyi tercih etmiş. Xperia C3 olarak adlandırılan yeni telefonun HD çözünürlüklü ekranının büyüklüğü 5,5 inç. Telefonu rakiplerinden ayıran ise selfie odaklı, LED flaşlı bir ön kameraya sahip olması.

Sony Xperia C3
Xperia C3’ün ana kamerası 8 megapiksel çözünürlüğünde ve hem otomatik odaklama hem de LED flaş desteğine sahip. 25mm’ye karşılık gelen bir lensi bulunan ön kamera ise 5 megapiksel çözünürlüğünde. Bu kamera, en gelişmiş akıllı telefonlarda dahi karşımıza çıkmayan ve Sony’nin “soft” olarak tanımladığı bir LED flaşa sahip. Doğal bir aydınlatma sağlayan flaş, hem gün ışığında hem de ışığın az olduğu bir ortamlarda çok daha güzel selfie’ler çekmeye imkan tanıyor. Superior Auto modunda 36 farklı sahneyi tanıyabilen ve ayarları ona göre yapan kameraya eklenebilen harici uygulamalarla artırılmış gerçeklik efektleri uygulanabiliyor ve portre fotoğraflar özel olarak düzenlenebiliyor.

Sony Xperia C3
Sony’nin en yeni telefonu, 1,2 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli bir Qualcomm işlemciden güç alıyor. Bu işlemciye 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanı eşlik ediyor. İsterseniz microSD hafıza kartlarıyla depolama alanını 64 GB daha artırabiliyorsunuz. Android 4.4.2 ile gelen telefon Bluetooth 4.0 ve NFC bağlantılarına destek veriyor ve 2.500 mAh kapasiteli piliyle makul bir kullanım süresi sunuyor. Çift SIM kart yuvasına da sahip olan telefon ilk olarak ağustos ayında Çin’de piyasaya sürülecek. Ardından diğer marketlerde de kullanıcılarla buluşacak.
Sony Xperia C3