reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den bulut tabanlı televizyon servisi

Sony‘nin CES 2014 fuarında tanıttığı PlayStation Vue servisiyle ilgili detaylar bugün yapılan açıklamayla birlikte ortaya çıktı. Aylık ücret gerektirmeyen servis,  kablolu televizyonların yerini almaya hazırlanıyor.
Yapılan açıklamaya göre davetiye usulüyle yapılacak olan açık beta, Kasım ayında PlayStation 3 ve PlayStation 4 için kullanıma açılacak. Daha sonra ise diğer Sony cihazları, iPad ve farklı cihazlar için yayınlanacak. İlk aşamada yalnızca New York’ta kullanılabilecek serviste 75 adet kanal bulunacak. Bu kanallar arasında Fox, CBS ve NBC Universal’ın kanallarının da bulunacağı yapılan açıklamalar arasında.

Bloomberg‘e konuşan Sony başkanı Andrew House, oyuncuların öncelikli olduğunu dile getirerek, oyun konsolunun tam anlamıyla bir eğlence merkezine dönüşeceğini belirtti.

Kurulum sırasında veya aylık olarak herhangi bir ücretin alınmadığı servisin maalesef bazı kısıtlamaları mevcut. Sony’nin anlaşmaları gereği mobil platformlara çıkacak olan uygulamada her kanalı izlemek mümkün olmayacak. Ayrıca programlar da en fazla 28 gün süreyle saklanabilecek.