reklamı kapat

POPÜLER

Sony Hoparlör

Sony’den süper ses çözünürlüğü sunan hoparlör serisi

Sony bugün yeni bir kablosuz hoparlör serisini görücüye çıkardı. Üç modelin bulunduğu SRS serisindeki en üst model olan SRS-X9, üstün ses kalitesi beklentisindeki odyofillere hitap eden yüksek çözünürlüklü ses desteği sağlıyor.

Toplam 154 W ses çıkış gücü vadeden “ultra premium” SRS-X9 modeli, Bluetooth 3.0 ve 802.11b/g Wi-Fi bağlantı desteğine sahip. Sony’nin kendi geliştirdiği ClearAudio+ ve Digital Sound Enhancement Engine (Dijital Ses İyileştirme Motoru) ses teknolojileriyle özel ses çıkış modları sunan hoparlör, 24-bit/192 kHz çözünürlüğe kadar kayıpsız FLAC desteğine sahip; böylece sesin analogdan dijitale dönüştürülmesi sırasında daha az kayıp yaşanıyor. Cihaz ayrıca yüksek çözünürlüklü WAV dosyalarına ek olarak AAC ve MP3 dosyalarını destekliyor. Bi-amp konfigürasyona sahip S-Master dijital yükselticiler cihazın 2 W gücündeki iki tweeter’ına ek olarak, 25 W super tweeter’a, bir çift 25 W midrange hoparlöre ve iki 25 W subwoofer’a güç sağlıyor. Serinin en güçlüsü SRS-X9, 699,99 dolardan satışa sunuldu.

Sony Hoparlör
SRS-X7 ve SRS-X5 modelleri ise yüksek çözünürlüklü ses desteği sağlamıyor. Sahip oldukları Li-ion pillerle 6 ila 8 saat kablosuz olarak çalışabilen bu iki modelden sadece birinde (X7) Wi-Fi desteği bulunurken, iki model de Bluetooth desteğiyle geliyor. Ancak X7 ve X5’in fiyatları da özellik farkını yansıtacak şekilde ayarlanmış; Sony X7 için 299,99, X5 içinse 199,99 dolalık fiyat etiketi belirlemiş.