reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den telefonları PS4’ün oyun kumandasına dönüştüren uygulama [Video]

Sony, E3’te heyecan verici oyunlar tanıttı. Ancak bu oyunların dışında bir de oyuncuları mutlu edecek bir uygulamanın tanıtımını yaptı. PlayLink adı verilen uygulama sayesinde bütün akıllı telefonlar bir kontrol cihazına dönüşüyor. Akıllı telefonların dokunmatik ekrana sahip olması, kamera ile fotoğraf veya video çekebilmesi sayesinde farklı oyun deneyimleri yaşanmasına olanak sağlaması ve herkeste bulunması kontrol anlamında önemli bir avantaj sağlıyor.

iPhone ve büyük ihtimalle iPad’lerde kullanılması beklenen uygulamanın Android cihazlarda da yer alacağı belirtiliyor. PS4’te bazı oyunlar telefonu ikinci bir ekran gibi kullanıyor ve birden fazla oyuncunun aynı anda eğlenceye dahil olabilmesine olanak sağlıyor. PlayLink destekli oyunlar tamamen telefondan kullanıma uyumlu olarak hazırlanıyor ve en iyi deneyimi sunmayı amaçlıyor.

PlayLink platformunu destekleyecek ilk oyunun That’s You! olacağı belirtiliyor. Bu eğlenceli tahmin oyununda bazı sorular soruluyor ve bu sorulara fotoğraf çekiliyor, fotoğraflar üzerinde çizimler yapılıyor veya sunulan şıklardan seçimler gerçekleştiriliyor. Böylece sorulan sorudaki kişiye işaret ettiği ortaya çıkmış oluyor. Oyunun 4 Temmuz tarihinde PS Plus kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacağı belirtiliyor.

Until Dawn oyununun yapımcıları tarafından geliştirilen Hidden Agenda isimli oyun da yine çok kişili bir eğlence sunuyor. Telefondan oyuna giren oyuncular bazı seçimler yaparak oyunun gidişatını etkileyebiliyor. Bu oyunlar dışında Knowledge is Power, Frantics, ve SingStar Celebration oyunlarının önümüzdeki aylarda çıkış yapması bekleniyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER