reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Z5 Premium

Sony’nin 4K ekranlı yeni amiral gemisi için geri sayım başladı

Sony’nin 2015 yılında piyasaya sürdüğü 4K çözünürlüklü telefonu Sony Xperia Z5 Premium, belki yüksek satış rakamlarına ulaşmadı ancak ekranıyla uzun süre adından söz ettirmeyi başardı. Görünüşe bakılırsa Sony, bu cihazın yeni bir modelini tanıtmak için gün sayıyor. 

Geçen günlerde yaptığımız haberde Sony’nin MWC 2017’de 5 adet telefon tanıtacağını sizlere aktarmıştık. Bu modellerin neler olacağı henüz kesinleşmedi. Ancak ne olmayacağıyla ilgili olarak artık bir fikrimiz var. Ricciola1 isimli hesabın Twitter üzerinden paylaştığı bilgiye göre Sony, Z5 Premium’un yenisini tanıtmayı amaçlıyor. MWC 2017’de gizli kapılar ardında prototipin Sony’nin ortaklarına gösterileceği ifade ediliyor. Maalesef bu prototipin herkese açık olarak sergilenmesi beklenmiyor.


Yeni üst seviye modelin Qualcomm Snapdragon 835 işlemciyle geleceği söyleniyor. Cihazda 4 ya da 6 GB RAM’in kullanılacağı dile getirilirken Sony IMX400 kamera sensörünün kullanılacağı belirtiliyor. Bilindiği üzere Qualcomm Snapdragon 835’in büyük bölümü Samsung telefonlar için ayırtılmış ve dolayısıyla LG ve HTC gibi firmaların bu işlemciden yararlanamadığı ortaya çıkmıştı. Dolayısıyla Sony’nin yeni amiral gemisinin bu işlemciyi kullanması için cihazın 2017’nin ikinci yarısında karşımıza çıkması gerekiyor. Bu da uzun süre daha beklememiz gerekeceğine işaret ediyor. İsmi ve diğer detayları henüz belli olmayan cihazla ilgili yeni bilgilerin önümüzdeki dönemlerde gelmesi bekleniyor.