reklamı kapat

POPÜLER

Sony’nin IFA’da tanıtacağı telefonlar ortaya çıktı

Sony’den iki yeni akıllı telefon geleceği bir süre önceden biliniyordu. Fakat cihazların özellikleriyle ilgili herhangi bir bilgi ortaya çıkmamıştı. IFA’da tanıtılacak olan cihazlar, tanıtım öncesi internet ortamına düştü.

İddialara göre Xperia XR ve Xperia X Compact adında iki farklı cihaz IFA’da detaylı olarak karşımıza çıkacak. F8331 model numarasına sahip Xperia XR veya Xperia XZ’de 5,2 inçlik ekranın bulunacağı ileri sürülüyor. 4 GB RAM ve 23 megapiksel çözünürlüğünde LED flaşlı arka kameranın bulunduğu cihazda 13 megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya yer verileceği söyleniyor. Cihazda Snapdragon 820 işlemcinin kullanılacağı da söylenenler arasında.

Xperia X Compact’ın ise Xperia XR’ye göre daha düşük özelliklerle gelmesi bekleniyor. 4,6 inç büyüklüğündeki ekrana sahip cihazın 2.700 mAh pili bulunacağı dile getiriliyor. Cihazda 3 GB RAM’in bulunacağı öngörülürken her iki cihazda da USB-C girişinin sunulacağı belirtiliyor. Cihazların resmi teknik özelliklerini öğrenmemiz için IFA’daki Sony etkinliğini beklememiz gerekiyor.

*Haberin ana görseli Xperia Z5 Compact’a aittir.