reklamı kapat

POPÜLER

Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü Project Morpheus’un çıkış tarihi açıklandı

Uzun bir süredir geliştirilmeye devam edilen ve şu an halen prototip aşamasında olan sanal gerçeklik gözlüğü Project Morpheus ile ilgili önemli bilgiler açıklandı. Çıkış tarihinin yanı sıra geliştirilen özelliklerden de bahseden Sony, bizleri etkileyici bir cihazın beklediğine dikkat çekiyor.

Sony’nin başındaki isim olan Shuhei Yoshida, Project Morpheus ile ilgili yaptığı açıklamalarda, bu sanal gerçeklik gözlüğünün 2016’nın ilk yarısında satışa sunulacağını dile getirdi. 120 Hz yenileme hızına sahip olacağı ifade edilen Project Morpheus, söz konusu özelliğiyle piyasadaki en yüksek yenileme hızına sahip görüntü cihazı olacağı söyleniyor.

Project Morpheus’un çıkışa en yakın halini yansıtan son prototip sürümünde 1080p OLED ekran yer alıyor. Gecikme hızını oldukça aza indirmeyi başaran Sony’nin bu cihazında yalnızca 18 milisaniye gecikme yaşanıyor. Kafa hareketlerini daha hassas bir şekilde algılayabilmesi için LED sayısında artışa gidilen cihazın son prototipinde 9 adet LED’in yer aldığı belirtiliyor.

YORUMLAR