reklamı kapat

POPÜLER

Speedlink Carbon GT Racing Wheel incelemesi

Ergonomik yapısıyla da elinizin altına rahatlıkla oturacak Carbon GT Racing Wheel, kırmızı direksiyon simidiyle de dikkat çekiyor.

FORCE VIBRATION GÜCÜ
PlayStation 3, PlayStation 2 ve PC ile uyum gösteren Carbon GT Racing Wheel, yukarıda da bahsettiğimiz gibi direksiyonun sunduğu 250 derecelik manevra alanı ile özellikle virajlarda oldukça iyi performans sergiliyor. Direksiyonu üzerinde bulundurduğu tuş takımı ile pek çok fonksiyonu gerçekleştirmeye izin veren Carbon GT Racing Wheel, direksiyon hassasiyetinden çeşitli makro atamalarına kadar farklı işlemleri yerine getirebilmenizi kolaylaştırıyor. Carbon GT Racing Wheel, sahibi olduğu Force Vibration motorları ile kaliteli bir titreşim performansı sergilerken, bu özelliği isterseniz direksiyon üzerinde yer alan tuş takımında bulunan Select ve yukarı tuşlarına aynı anda basarak kapatmanıza da izin veriyor. Pedal kitiyle beraber gelen Carbon GT Racing Wheel, yine direksiyon simidi çevresinde dört vites pedalı bulunduruyor.

EKRAN BAŞINA KİLİTLENECEKSİNİZ
Kurulumuyla zorluk çıkartmayan Carbon GT Racing Wheel, direksiyonu altında bulundurduğu vantuzlarıyla direksiyon sallayacağınız zemine kolayca yapışıyorken, beraberinde getirdiği masa tutacağı ile de direksiyonu masanın altından sabitlemenizi sağlıyor. Böylece oyunda çeşitli manevralar yaparken direksiyonun elinizin altından kayması da engelleniyor. USB arabirimi ile bilgisayarınıza veya PlayStation konsolunuza bağlayabileceğiniz Carbon GT Racing Wheel’in bizce bazı kullanıcılar için tek eksi olarak değerlendirilebilecek yönü, daha önce yine bu sayfalarda yer verdiğimiz Logitech Driving Force Wireless gibi kablosuz olmaması. Özellikle PlayStation 2’den PlayStation 3’e terfi ederek kablosuz yaşama alışmış olan kullanıcıları, yeniden kablolarla sınırlandıracak olması Carbon GT Racing Wheel’in belki de tek eksik yanı. Ancak bunu bir kriter olarak görmeyen kullanıcıların, Carbon GT Racing Wheel ile yarış oyunlarında başarılı sonuçlar alabileceklerini ve keyifli zaman geçirebileceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Force Vibration özelliği, 250 derecelik manevra alanı, kolay kurulumu, her zemine uyum sağlayabilmesi.

EKSİLER
Kablosuz olsaydı, daha konforlu bir kullanım sunabilirdi.

SONUÇ
Hala klavye veya gamepad’inizin üzerinde yer alan yön tuşlarıyla aracınızı hareket ettiriyorsanız, Carbon GT Racing Wheel’i yakından incelemeniz hem parmak sağlığınız, hem de eğlence barınız için mutlaka gerekli.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Desteklediği Platformlar
• PlayStation 3
• PlayStation 2
• PC

Force Vibration
• Var

Bağlantılar
• USB 2.0

Sistem Gereksinimleri
• Windows XP/Vista (PC)

Kutu İçeriği
• Carbon GT yarış direksiyonu
• Masa tutacağı
• Pedal kit
• Kurulum CD’si
• Kullanma kılavuzu