reklamı kapat

POPÜLER

BMW

Sportif elektrikli BMW iM3, markanın gelecek planları arasında

Sportif elektrikli BMW iM3, markanın gelecek planları arasında yer alıyor gibi görünüyor. Bu konuda alınan kayıtlar ortaya çıktı.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Almanya merkezli BMW, biliyorsunuz geleceği oluşturan elektrikli tarafa oldukça önem veriyor. Hali hazırda çok sayıda elektrikli otomobili yollara çıkaran firma, Avrupa merkezli alınan en son marka kaydına göre ileride karşımıza bir BMW iM3 modeli de çıkaracak. M3’ün elektrikli versiyonu olacak bu araç, henüz ne zaman görücüye çıkarılacak belli değil ancak çıktığı zaman kesinlikle oldukça yüksek performans sunacak bir iki kapılı olarak ses getirmeyi bilecektir. Elektrikli temelde başka spor otomobiller de geliştiren marka, elektrikli tarafa çok ciddi yatırımlarda bulunuyor. Bundan önce ise gelecek BMW otomobil modelleri için büyük bir sızıntı yapılmıştı. Daha önce de şirketin gelecek planları hakkında sızıntılar yapan bir kaynak, yine büyük bilgiler paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her otomobil üreticisi gibi şu an çok sayıda hem içten yanmalı hem de tamamen elektrikli araç geliştiren Alman devi BMW, yapılan bu son sızıntıya göre yeni jenerasyon i3 (NA0 / 3-Serisinin elektrikli versiyonu) ve iX3 (NA5) modellerini pazara 40, 40 xDrive, 50, 50xDrive ve M60 xDrive versiyonlarıyla satışa sunmayı düşünüyor.

BMW iX3 (NA5) modelini 2025 ve 2033 yılları arasında üreteceği iddia edilen şirket, iX4 (NA7) modelini sadece dört çeker olarak pazara sunmayı planlıyor ve şu aşamada 40 xDrive, 50 xDrive ile M60 xDrive versiyonlarını masada tutuyor. Büyük boyutlu bir sonraki jenerasyon BMW iX5 (G65) modelinin ise 50 xDrive ve M70 xDrive versiyonlara sahip olacağı kaynak tarafından verilen bilgiler arasında dikkat çekiyor.

Meşhur X6‘yı 27 Aralık‘ta üretimden kaldıracağı bildirilen firma, yeni jenerasyon M5 (G90) modelini 2031 yılına kadar üretimde tutmayı düşünüyor. Mevcut BMW 7-Serisi (G70) aracını ancak 2026 yılında yenileyeceği söylenen şirket, korumalı i7 xDrive60 Protection‘ı 2025’in temmuz ayında kadar satmayı planlıyor.

Artırılmış gerçeklik odaklı bir sürüş gözlüğünü 2027 yılında pazara sunacağı da söylenen BMW, yeni araçlarında ekranı baştan başa geçen Panoramic Vision ekran sistemini de sunacak.

BMW iM3 yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER