reklamı kapat

POPÜLER

Spotify Discord

Spotify ve Discord iş birliği ile oyun deneyimi üst düzeye çıkıyor

Son dönemde özellikle oyuncuların gözdesi olan sesli iletişim uygulaması Discord, Spotify ile özel bir iş birliği kurdu. Bu iş birliği ile oyun heyecanı içerisinde grup olarak müzik keyfi yaşamak ve oyun müziklerini paylaşmak çok kolay hale geliyor.

Yeni iş birliği sayesinde Spotify Premium aboneleri Discord arkadaşlarıyla beraber müzik dinleyebiliyor. Dinlenen müzikleri profile koyan ve böylece bu şarkının ismi nedir? sorusunu ortadan kaldıran ortaklık, oldukça kullanışlı görünüyor. Şirketin “Spotify Premium kullanıcısı olarak, arkadaşlarınızla bir yandan eş zamanlı olarak oyun müziklerini dinlerken diğer yandan oyun için gelecek hamleleriniz hakkında sohbet edebilirsiniz.” şeklinde tanıttığı özellik, oldukça kullanışlı görünüyor. “Oyun deneyiminin tamamlayıcı bir parçası olarak müziğin önemini vurgulamak üzere önemli bir adım attık” diyen Spotify yetkilisi Mikael Ericsson şöyle devam ediyor: “Spotify Premium ve Discord kullanıcılarına grup olarak müzik dinleme olanağı ve en sevdikleri oyunların tadını çıkarırlarken dinledikleri müzikleri paylaşma fırsatı sunduğumuz için oldukça heyecanlıyız.”

Spotify ile Discord entegrasyonu nasıl çalışıyor?

Üst düzey oyun deneyimi için oyun içi sohbet özelliğini ve müziği bir araya getiren bu yepyeni entegrasyonu kullanmak için Discord içerisinde yer alan “Ayarlar”sekmesini açmanız ve “Bağlantılar” bölümüne girip Spotify’a bağlanmanız yeterli. Spotify ve Discord iş birliği ile hayata geçen bu yepyeni entegrasyon bugünden itibaren, Spotify ve Discord’un faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda kullanılabiliyor. 70 milyon Premium abone ile büyümeye devam eden servis, yeniliklere güzel adapte oluyor. Bu da yeni neslin dikkatini çekmek adına büyük önem arz ediyor.