reklamı kapat

POPÜLER

stations by spotify

Spotify’dan tamamen ücretsiz “deneysel” müzik uygulaması

Spotify, deneysel bir uygulamayı belli başlı Android kullanıcılarıyla buluşturdu. Stations, müzik severlere ücretsiz bir deneyim sunuyor.

Spotify şimdilik sadece Avustralya Play Store‘da oldukça ilginç bir uygulamayı kullanıcıların beğenisine sundu. “Deney” olarak görülen Stations, tamamen ücretsiz bir müzik uygulaması. Oldukça sade bir arayüze sahip olan uygulama aslında radyo mantığına benzer şekilde çalışıyor. Yani her ne kadar “deneysel” dense de yıllardır fazlasıyla bilinen bir konsept aslında. Farklı müzik listelerinin yer aldığı programda listeler arası geziniyor ve basit bir şekilde müzik dinleyebiliyorsunuz. Favoriler ve Haftalık Keşif gibi seçeneklerin de dahil olduğu bu deneysel uygulama bize modernleştirilmiş radyodan fazlası değil gibi geldi. Radyo kanalları yerine hazırlanmış “station”lar arasında gezinmek dışında uygulama çok farklı bir şey sunmuyor gibi. Tabii çalan şarkıları beğenirseniz “kalp” sembolüne tıklayarak favorilere alabiliyorsunuz.

Müzik dinlemenin en kolay yolu

Uygulama içinde hangi istasyonları ekleyip eklemeyeceğinize kendini karar verebiliyorsunuz elbette. Fazlasıyla sade bir arayüz sunan bu uygulama şimdilik ne yazık ki asdece Avusturalya’da kullanımda. Uygulamanın en dikkat çekici yanı ise tamamen ücretsiz olması. Yani Spotify’ın kendisi gibi bir abonelik talebi söz konusu değil. Ancak radyo mantığında olduğu için spesifik şarkılar arayamıyorsunuz. Kendi özel listenizi de ancak “Favoriler” kısmıyla oluşturabiliyorsunuz. Tabii modern radyo olan Stations’da sadece istasyonlar arası değişim mümkün. Yani şarkıyı değiştiremiyorsunuz. Uygulama ücretsiz olduğu için reklam da olacaktır tabii. Modern radyo diyebileceğimiz uygulamanın Avusturalya Play Store sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.