reklamı kapat

POPÜLER

Spotify dünyanın en büyük pazarlarından birine giriyor

İsveç‘te kurulan çevrim içi ve çevrim dışı müzik dinleme servisi Spotify dünya geneline yayılma çalışmalarını sürdürüyor. Şirket şimdi de dünyanın en büyük pazarlarından birine giriş yaptığını duyurdu.

Ülkemizde de hizmet veren Spotify bu hafta önce yeni Daily Mix özelliğini açıkladı. Ardından dünyanın en büyük müzik piyasalarından biri olan Japonya‘ya açıldığını duyurdu. Bu önemli gelişmenin ardından şirketin CEO’su Daniel Ek bir açıklamada bulundu. Düşüncelerini “Spotify’ı Japonya’nın eşsiz müziğiyle birlikte kullanıma açtığımız için heyecanlıyız. Spotify’ın her ruh haline uyan devrimsel keşif ve kişiselleştirme özellikleriyle insanların müzikten keyif almasına ve yeni sanatçılar keşfetmesine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.” sözleriyle özetledi.

Spotify Japonya’da da kullanıcılara ücretsiz (reklam içerikli) ve ücretli üyelik seçeneklerini sunuyor. Reklamsız üyelik ücretiyse 10 dolar olarak açıklandı. Şirket bunun yanı sıra Japonya‘da karaokenin popüler olması sebebiyle uygulamaya şarkı sözlerini gösteren bir özellik de ekledi. Bu yeni özellik hem masaüstünde hem de mobil cihazlarda kullanılabilir olacak.

YORUMLAR