reklamı kapat

POPÜLER

Spotify LOG Tasarım

Spotify için güncel abone sayıları açıklandı

Çevrimiçi müzik pazarının en büyük ismi konumunda kalmayı sürdüren Spotify, bugün güncel abone sayılarını açıkladı.

Spotify, bugün yapılan resmi açıklamaya göre şu an 602 milyon aktif kullanıcıya sahip. Bunun içinde hem ücretsiz hem de ücretli premium aboneler yer alıyor, daha önemli olan premium kullanıcılar ise 236 milyona kadar ulaşmış durumda. Spotify bundan önce bir Türkiye gelişmesi ile gündeme gelmişti. Kısa süre önce aylık 39,99 TL olan “Bireysel” abonelik paketi 59,99 TL‘ye çıkarıldı. Daha önce 54,99 TL olan aylık “Duo” paketi için artık 79,99 TL verilmesi gerekiyor. Daha önce 64,99 TL olan aylık “Aile” paketi 99,99 TL‘ye çıkmış durumda. Öğrenci paketi ise 21,99 TL’den 32,99 TL‘ye çıkarıldı. En büyük rakip olan Apple Music içinse fiyatlar şu an öğrenci, bireysel ve aile özelinde sırasıyla aylık 19,99 TL, 39,99 TL ve 59,99 TL seviyesinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket bundan önce ise bir işten çıkarma ile ses getirmişti. CEO Daniel Ek’in açıklaması ile öğrendiğimiz kadarıyla şirket işgücünün yüzde 17’sini işten çıkarma kararı aldı. Daha önce de işten çıkarma ile gündeme gelen firma, Ek’e göre spesifik olarak detaylandırılmayan “yaklaşan zorluklar” nedeniyle küçülmeye gidiyor. “Farkındayım, açıkladığımız en son olumlu yapıdaki gelir raporumuzdan sonra bu boyuttaki bir ufalma birçok kişiye şaşırtıcı derecede büyük gelecek diyen” Ek, aynı zamanda şunları aktarmıştı:

“2024 ve 2025 yılları boyunca daha küçük çıkarmalar yapmayı düşünmüştük. Ancak, finansal hedeflerimiz ile mevcut operasyonel maliyetlerimiz arasındaki uçurumu göz önünde bulundurarak, hedeflerimize ulaşmak için en iyi seçeneğin bu olduğuna karar verdim. Bunun şirketimiz için doğru bir adım olduğuna inanmakla birlikte, ekibimiz için inanılmaz derecede acı verici olacağının da farkındayım.”

Spotify gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri