reklamı kapat

POPÜLER

Spotify’ın deneyimli ismi Apple Music’e geçiş yapıyor

Online müzik servislerinde rekabet ortamı iyice kızışmaya başlamış durumda. Apple Music yokken zirveyi kimselere kaptırmayan Spotify, Apple Music’in gelmesinin ardından öncekine göre daha zor bir dönemden geçiyor. Apple Music’in dev bir ekosistemi arkasına almış olması ve her iOS ve macOS cihazında halihazırda bulunması, Spotify’ın tercih sebebi olmak için daha sıkı çalışmasını gerektiriyor. Apple şimdi de Spotify’ın önemli bir ismini bünyesine katarak Apple Music’i daha ileriye taşımaya niyetli görünüyor.

Apple sözcüsünün onayladığı bilgiye göre daha önce Spotify’ın içeriklerinden sorumlu isim olan Steve Savoca, bundan böyle Apple Music’in içeriklerini geliştirmek için çalışmalar yapacak. Savoca’nın küçük ve bağımsız müzik firmalarıyla bağlantılar kuracağı ve sevilen parçaları Apple Music’e getirmek için anlaşmalar yapacağı ifade ediliyor.

Savoca, Spotify’ın Amerika’daki ilk ve en deneyimli çalışanlarından biri olarak biliniyor. 5 yıldır şirkette çalışan ismin Domino Records, Zomba Label Group ve London-Sire gibi firmalarla bağlantılarda önemli rol oynadığı belirtiliyor. Kendisi de eski bir müzisyen olan deneyimli ismin 90’larda Werefrogs isimli bir grupta bateristlik yaptığı ifade ediliyor.

Son yapılan açıklamalara göre Apple Music’te yaklaşık 20 milyon ücretli kullanıcı bulunurken Spotify’da bu rakam 40 milyon seviyelerinde. Apple’dan Jimmy Iovine’ın yaptığı açıklamaya göre Apple Music yalnızca müzik platformu olarak kalmayacak ve orijinal televizyon ve ses içerikleri de bünyesine dahil edilecek. Bu değişimlerden Apple Music’in üye sayısının nasıl etkileneceğini bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR