reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify’ın yeni arayüzüyle yakından bakış

Dünyanın en popüler müzik servislerinden Spotify’a yepyeni bir arayüzün geleceği kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı. The Verge isimli internet sayfası, Spotify’ın yeni arayüzünün görsellerini kendi sayfası üzerinden paylaştı. Bazı beta kullanıcıları tarafından kullanılan yeni arayüz, Spotify kullanıcılarına yeni bir bakış açısı sunuyor.

Uygulamanın mobil sürümünde Gold Edition adı verilen yeni bir çalma listesi yer alıyor. Listedeki parçalar tek tek seçilip çalınabiliyor. Karıştır modunda çalınabilen çalma listeleri ise mavi renkte bir ikonla gösteriliyor. Ücretsiz üyelikte tüm çalma listelerinin sadece karıştır moduna destek verdiğini belirtelim. Daha sade ve modern bir arayüze kavuşan uygulamada keşfet tuşu ise arama bölümüne taşınmış durumda. Radyo tuşunun da kaldırıldığı uygulamada premium aboneliğe geçiş yapmak isteyen kullanıcılar sağ kenarda yer alan tuşa basarak aboneliğe hızlı bir şekilde geçiş yapabiliyor. Uygulamanın uzun süredir konuşulan yeni özelliği sesle kontrol güncellenen uygulamada henüz yer almıyor. Uygulamanın ilerleyen aylarda bu özelliğini uygulamaya getirmesi bekleniyor.

Yepyeni Spotify güncellemesi yolda

Güncelleme henüz telefonunuza gelmediyse endişe etmenize gerek yok. İlerleyen haftalarda uygulamanın tüm kullanıcılar için yeni arayüzünü kullanıma sunacağını söyleyebiliriz.

İlgili Video

Şirketin rakip olmaktan vazgeçtiği düşünülen Apple HomePod