reklamı kapat

POPÜLER

Steam

Steam sonbahar indirimi dolar bazlı fiyatlar ile bu akşam başlıyor

Steam sonbahar indirimi, maalesef dolar bazlı fiyatlar ile bu akşam başlıyor. İndirim dönemi bu açıdan oldukça üzücü geçecek.

Yukarıdaki tanıtım videosu ile öne çıkarılan Steam sonbahar indirimi, 21 Kasım TSİ 21.00 ve 28 Kasım TSİ 21.00 arasında düzenlenecek. Bu konuda firmadan gelen açıklama şöyle oldu: “Steam Sonbahar İndirimi bu akşam başlayacak! İndirim boyunca binlerce oyun indirimde olacak ve favori oyunlarınızı bu yılki Steam Ödülleri için aday gösterebileceksiniz. Hemen istek listelerinizi hazırlayın ve oyunlarınızı kapmak için 21 Kasım TSİ 21.00 ve 28 Kasım TSİ 21.00’de Steam’i ziyaret edin! Steam Sonbahar İndirimi ayrıca arkadaşlarınıza, aile üyelerinize, düşmanlarınıza yani kısaca herkese hediye almak için harika bir zamandır. Sadece oyunları değil dijital hediye kartlarını da hediye edebilirsiniz. İndirim başladıktan sonra Steam Ödülleri adaylıkları sayfasına giderek (Steam ana sayfasından) veya hoşunuza giden geliştiricilerin etkinlik gönderilerini kullanarak her kategoride bir oyunu aday gösterin. Katılan etkinlikler, ilgili oyunun kütüphane detayları sayfasında bulunabilir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Steam, kaçırdıysanız geçtiğimiz saatlerde maalesef Türkiye’deki oyuncuları fazlasıyla üzen adımı attı ve oyun fiyatlarını Türk lirasından dolara geçirdi. Bu konuda şirket yaptığı açıklamada şunları aktarmıştı: “Bu değişikliği iki yeni fiyatlandırma bölgesi kullanarak yapacağız: “LATAM-USD” (bu bölgeye Arjantin dâhildir) ve “MENA-USD” (bu bölgeye Türkiye dâhildir).

Bu yeni bölgelerde düşük USD fiyatlandırması yapılmasını öneriyoruz ve fiyatlandırma araçlarımızdaki tavsiyeleri bunu yansıtacak şekilde güncelledik. Bu yeni fiyatlandırma bölgelerine dâhil olan tüm ülkelerin/bölgelerin listesini burada bulabilirsiniz. Latin Amerika ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki 25 ülkede/bölgede ilk defa bölgesel USD fiyatlandırması kullanılacak.”

Türkiye’nin dahil olduğu MENA-USD fiyatlandırması için şirket, “Bu yeni bölgelerde düşük USD fiyatlandırması yapılmasını öneriyoruz” diyor ancak burada şu çok önemli uyarı geçiliyordu: “20 Kasım’dan önce oyununuz için bu sütunlara USD cinsinden bir fiyatlandırma eklemezseniz, Steamworks’teki standart USD fiyatlandırmanızı varsayılan olarak kullanacağız.” 

İşte bu kısım Türkiye’deki oyuncular için kötü görünüyordu çünkü çoğu oyun firmasının Türkiye’ye özel olarak daha düşük “MENA-USD” fiyatı belirlemesi beklenmiyordu. Ancak bu konuda yine de bir umut vardı, MENA-USD üzerinden zararın azaltılacağı düşünülüyordu. Son aşamada maalesef birçok firma MENA-USD‘yi kullanmadı.

Steam hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER