reklamı kapat

POPÜLER

Steam LOG Tasarım

Steam, Türkiye fiyatlarını daha düşük MENA-USD’ye geçiriyor

Steam, Türkiye fiyatlarını 20 Kasım tarihinde daha düşük oran tavsiye edilen MENA-USD’ye geçiriyor. Ancak çoğu içeriğin fiyatı yine normal USD üstünden karşımıza çıkacak.

Eğer kaçırdıysanız 20 Kasım’dan itibaren Steam, Arjantin ve Türkiye’deki satışlarda kullanılan para birimini USD olarak değiştirecek. Bu konuda firma, “Bu değişikliği iki yeni fiyatlandırma bölgesi kullanarak yapacağız: “LATAM-USD” (bu bölgeye Arjantin dâhildir) ve “MENA-USD” (bu bölgeye Türkiye dâhildir). Bu yeni bölgelerde düşük USD fiyatlandırması yapılmasını öneriyoruz ve fiyatlandırma araçlarımızdaki tavsiyeleri bunu yansıtacak şekilde güncelledik. Bu yeni fiyatlandırma bölgelerine dâhil olan tüm ülkelerin/bölgelerin listesini burada bulabilirsiniz. Latin Amerika ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki 25 ülkede/bölgede ilk defa bölgesel USD fiyatlandırması kullanılacak.” Türkiye’nin dahil olduğu MENA-USD fiyatlandırması için şirket, “Bu yeni bölgelerde düşük USD fiyatlandırması yapılmasını öneriyoruz” diyor ancak burada şu çok önemli uyarı geçiliyor: “20 Kasım’dan önce oyununuz için bu sütunlara USD cinsinden bir fiyatlandırma eklemezseniz, Steamworks’teki standart USD fiyatlandırmanızı varsayılan olarak kullanacağız.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu kısım Türkiye’deki oyuncular için kötü görünüyor, çünkü çoğu firmanın Türkiye’ye özel olarak daha düşük “MENA-USD” fiyatı belirlemesi pek beklenmiyor. Bu aşamada oyunu için “MENA-USD” özelinde tavsiye edilen kuru seçen geliştiricilerin oyunları güncel kur çevriminden hatırı sayılır oranda daha düşük olacak, burada bazı oyunlarda ciddi avantaj elde edilebilecek. Direkt güncel kurdan yani USD’den çevrilen bazı oyunlar, özellikle bazı bağımsız yapımlar ise maalesef 20 Kasım tarihinde eskiye oranla çok daha pahalıya satılmaya başlanacak.

Steam gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli