reklamı kapat

POPÜLER

Stellantis CEO'su Carlos Tavares LOG Tasarım

Stellantis çalışanları 2023 satışları sayesinde toplam 2 milyar dolar prim alacak

Çok sayıda markanın başında bulunan çatı firma Stellantis, 2023 satışları sayesinde çalışanlarına toplam 2 milyar dolar prim dağıtacak.

Stellantis şirket içinde başlattığı bir program üzerinden, beklentileri aşan 2023 satışlarının etkisiyle çalışanlarına toplam 2 milyar dolar prim dağıtacaklarını duyurdu. Temel olarak kâr paylaşımı yapan ve bu çalışan motivasyonunu artırmak adına çok mantıklı olan firma, bu büyük primden toplam kaç kişinin yararlanacağını söylemiyor ancak işgücünün yaklaşık yüzde 95’inin sürece dahil olduğunu belirtiliyor. Zaman zaman birçok rakibi gibi çok sayıda personeli ile yollarını ayıran dev şirket, elindeki personeli ise şu an memnun ediyor gibi görünüyor. Araçları Türkiye’de de satılan Stellantis bu aralar birçok farklı gelişmeyle gündeme geliyor. Örneğin geçtiğimiz ay öğrendiğimiz kadarıyla firma elektrikli taraftaki aşağıya dönük agresif fiyat savaşına girmeyecek. CEO Carlos Tavares bu konuda net açıklamalarda bulundu. Tavares, elektrikli otomobil pazarında Tesla’nın başlattığı ciddi fiyat indirimleriyle satışları artırma stratejisini çok mantıklı görmüyor. Stellantis’in birçok rakibinin aksine elektrikli araçlarından para kazandığını söyleyen Tavares, aşağıya yönelik fiyat yarışına girmeyeceklerini çünkü bunun iyi bir şey olmadığını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Fiyatları aşırı seviyede düşüren ve bu nedenle kârlılığı yerle bir olan bir şirket tanıyorum” diyen ve burada isim vermeden Tesla’ya gönderme yapan CEO aynı zamanda, “Maliyetlerinizi göz ardı ederek büyük fiyat indirimine giderseniz sonunuz iyi olmaz. Bu yüzden fiyat konusunda dibe doğru bir yarıştan kaçınmaya çalışıyorum. açıklamasını yapıyor. Bazı otomobil üreticilerinin fiyatları çok fazla düşürmesi sonrasında bir “devralma hedefi” haline gelebileceklerine inanan Carlos Tavares, geleceğe şu aşamada umutla bakan yöneticilerden.

Stellantis haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER