reklamı kapat

POPÜLER

Stratejiyi zeka küpüyle bir araya getiren mobil oyun: Euclidean Lands [Video]

iOS’a özel olarak satışa sunulan Euclidean Lands isimli yeni oyun Monument Valley, Hitman Go ve zeka küpünü (Rubik küpü) bir araya getiriyor. Bu karışım başlangıçta kulağa biraz garip gelse de ortaya ilgi çekici bir sonuç çıkıyor.

Euclidean Lands’i açtığını anda dikkatinizi çeken ilk özellik oyunun pastel tonlarındaki rengi oluyor. Ardından karşımıza önce üç boyutlu bir dünyada konumlanan ufak bir savaşçı çıkıyor. Ancak bu savaşçıyı her seferinde sadece bir adım ilerletebiliyorsunuz. Onun üzerinde bulunduğu zeka küpünü andıran blok ise devamlı hareket halinde. Yapacağınız hamlelerle bu dünyadaki hareketleri kontrol edebiliyorsunuz. Her oyunda olduğu gibi Euclidean Lands de oldukça basit başlıyor. Her seviye ile birlikte daha zorlu bir hal alıyor. Karşımıza çıkan düşmanlarla birlikte düşünmemiz gereken etkenlerin sayısı da artıyor.

Euclidean Lands oldukça basit bir tasarıma ve tatlı renklere sahip olmasına rağmen oyuncuları farklı ihtimalleri düşünmeye yöneltiyor. Yaptığınız hamlelerle hem çıkışa ulaşmanız hem de peşinizdeki kötülerden kurtulmanız gerekiyor. Dolayısıyla giderek daha etkili hareketler düşünmeye başlıyorsunuz.

Şimdilik 5 bölüm ve 40 farklı seviyeye sahip olan Euclidean Lands geçtiğimiz günlerde App Store’daki yerini aldı. Bu başarılı oyuna sahip olmak isteyenlerin 9.99 TL‘yi gözden çıkartmanız gerekiyor.

  • Fiyat 9.99 TL
  • Boyut 232 MB
  • Yükle App Store
YORUMLAR