reklamı kapat

POPÜLER

Stres seviyesini ölçen akıllı saat [Video]

Yüksek stresin hastalıklarda püyük payı bulunuyor. Devamlı olarak stresli olan kişilerin depresyon, obezite, hipertansiyon ve kalp hastalıklarına yakalanma oranının daha yüksek olduğu dile getiriliyor. Kickstarter‘da destek bekleyen akıllı saat Emvio, stres seviyesini kullanıcıya göstererek sağlıklı bir yaşam sürmesine olanak sağlıyor.

Tasarım itibarıyla sıradan bir akıllı saatten farkı bulunmayan Emvio‘nun asıl farkı ise yapabildiklerinde saklı. Kalp ritmine göre stres seviyesini belirleyen bu saat, telefona bakmaya gerek duymadan kendi ekranı üzerinde stres seviyenizi görmenizi sağlıyor. Stres düzeyinize 1 ile 10 arasında bir rakam veren Emvio, sakin olduğunuz zamanlarda daha düşük rakamlar gösterirken, stresli günlerde 10’ya yakın değerler veriyor. Ayrıca stresin seviyesine göre ekranın altında bulunan LED de renk değiştiriyor.  Tüm bu verileri akıllı telefondaki uygulamasıyla senkronize eden saat, ne kadar süre stresli olduğunuz konusunda detaylı bilgilendirme yapıyor. Eğer stres seviyesi uzun süre yukarılarda kalırsa, uygulama stresle nasıl başa çıkılması gerektiğiyle ilgili tavsiyeler de veriyor.
emvio
Tahmin edebileceğiniz gibi saat özelliğine de sahip olan Emvio, aktiviteleri takip yeteneğine de sahip. Yürünen mesafeyi ölçebilen cihaz, bu verileri yine uygulamasıyla eşitleyebiliyor. Saat, aktivite takip ve stres menüleri arasında dolaşmak için ekranın her iki yanında yer alan dokunmatik tuş kullanılıyor. Dolayısıyla stres seviyenizi sizden başka kimse göremiyor.

Kasım ayında kullanıcılarla buluşması planlanan saat şu anda 167 dolara sipariş verilebiliyor. Tabii ki ürünün piyasaya sürülmesi için öncelikle 250 bin dolarlık bağışın toplanması gerekiyor. Yüksek kaliteli plastikten üretilen Emvio’nun bir de Elite versiyonu bulunuyor. Söz konusu versiyon ise çelikten imal ediliyor ve. Romeo ve Juliet olmak üzere iki farklı sürüme sahip saat böylece hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilebiliyor.

VİDEO

YORUMLAR