reklamı kapat

POPÜLER

Subaru Solterra

Subaru Solterra; markanın ilk elektrikli modelinden nabız gelmeye başladı

Toyota ortaklığıyla geliştirilen Subaru Solterra, vadedeceği sürüş dinamikleriyle şimdiden elektrik pazarında ilgi çekmeyi başardı.

Mazda sonrasında Subaru cephesinden de beklenen elektrikli otomobil hamlesi nihayet yollara çıkıyor. Toyota ile gerçekleştirilen ortaklıktan güç alacak olan Solterra, markasının elektrikli SUV pazarındaki ilk oyuncusu olacak. Resmi kaynaklardan gönderilen iki karelik görseliyle tasarımsam çizgilerini yakalamaya başladığımız Subaru Solterra için satış süreci ise önümüzdeki yıl başlayacak. 2021 içerisinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan modelin 2022’nin ikinci yarısı itibarıyla Avrupa da dahil olmak üzere Japonya, Çin ve Birleşik Devletler gibi kapsamlı bir satış süreci yürütülecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Subaru Solterra için rakamsal veriler bekleniyor

Solterra marka içerisindeki ilk elektrikli olmasının yanında sunacağı yepyeni sürüş dinamikleriyle de merak edilen bir model olacak. Toyota’nın elektrik tecrübesiyle Subaru’nun artık karakteristikleşmiş 4×4 geleneceğinin bir arada buluştuğu altyapıyı burada görmeye hazırlanıyoruz. e-TNGA olarak literatürde kendisine yer bulan bu platform iki farklı kombinasyonla kullanıcılara sunulacak. İlk aşamada çift elektrik motorlu ve 4×4 Solterra’nın pazara sunulması beklenirken, ilerleyen vadede tek elektrik motorlu daha ulaşılabilir versiyonların da listelere dahil edilmesi planlanıyor. Adını “Güneş” ve “Dünya” kelimelerinin Latin kökenlerinden alan Solterra’nın teknik niteliklerini kademeli olacak öğreneceğiz.

İlginizi çekebilir

Mercedes EQS; elektrikli ailenin amiral gemisiyle tanışın