reklamı kapat

POPÜLER

Swatch

Swatch yeni akıllı saatiyle Apple Watch’u karşısına alıyor

Standart saat üreticileri bir bir akıllı saatlerini duyururken, Swatch da bu akıma katıldı. 3 ay içinde yeni akıllı saatini piyasaya sürmeye hazırlanan firma, oldukça iddialı özellikler vadediyor.

Modern ve renkli tasarımlarıyla ön plana çıkan saat firması Swatch, tam da Apple Watch‘un çıkacağı dönemde geniş koleksiyonuna ekleyeceği akıllı saati satışa sunacağını açıkladı. Özellikle Apple Watch ile bir rekabete girme amacında olan Swatch, kendi akıllı saatini geliştirirken pil gücüne odaklanıyor. Geçtiğimiz günlerde haber olan Apple Watch’un tahmini pil gücü ile ilgili tartışmalardan sonra, Swatch’un CEO’su Nick Hayek’in şarj etmeye gerek olmayan akıllı saat projesi oldukça manidar. Swatch’un böyle bir akıllı saat çıkarması piyasanın da dengesini değiştirebilir çünkü akıllı saatlerin belki de en büyük sorunu hızla biten şarjları.

Her ne kadar hedefte Apple Watch var gibi görünse de şimdilik Swatch’un yeni saati için bir iOS uyumluluğundan bahsedilmiş değil. Android ve Windows Phone’lar için geliştirilen saatte aynı zamanda mobil ödeme imkanının da bulunması planlanıyor.

Haberde temsili görsel kullanılmıştır.