reklamı kapat

POPÜLER

Temassız ödeme özellikli Swatch saatler geliyor

Dünyanın en büyük saat üreticilerinden İsviçreli Swatch’un temassız ödeme işlevi sağlayan NFC çipli modellerini mayıs ayı itibarı ile satışa sunacağı açıklandı.

Apple Watch’a dair piyasaya çıkış tarihi detaylarının paylaşıldığı yeni açıklamaların ardından, dünyanın en önemli saat üreticilerinden Swatch’dan ilginç bir bilgi geldi. İsviçreli şirketin mayıs ayında, içine NFC çipleri entegre edilmiş modellerinin satışa sunulacağı belirtildi.

Omega, Longines ve Calvin Klein gibi markalar içeren saat pazarında Swatch yüzde 18 ile en yüksek paya sahip şirket. Saat endüstrisinin en tanınmış markalarından biri, buna karşın atılan adım akıllı saat pazarına hareket getirmesi beklenen Apple Watch’un satışa çıkacağı tarihten çok kısa süre sonrasına denk geliyor. Hareket, klasik saat üreticilerini de pozisyon almaya yöneltmiş gibi görünüyor. Öte yandan şirketin başındaki isimden önemli açıklamalar geldi.

Diğer birçok geleneksel saat üreticisinin akıllı saat ürettiğini ancak bunun için acele etmeyeceklerini belirten Swatch CEO’su Nick Hayek sözlerini, “Biz insanların bileği için mini cep telefonları üretmek istemiyoruz ve bir tüketici elektroniği şirketi değiliz” diyerek noktaladı.Swatch adına akıllı saat üretimine yönelik adımlar çip eklemeleri ile yavaş yavaş atılacak gibi görünüyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Temassız ödeme özellikli Swatch saatler geliyor” için bir cevap

  1. oğuzhan Mengir dedi ki:

    Akıllı saatler tutmayacak hepsi radyason kaynağı maalesef akıllı bileklikler çok daha iyi swatch ın yaptığı iyi yavaş yavaş cip ekleyerek yapılmalı