reklamı kapat

POPÜLER

Swatch’un voleybol odaklı ilk dokunmatik akıllı saati ortaya çıktı [Video]

Dünyanın önde gelen saat üreticilerinden biri olan Swatch, dokunmatik ekrana sahip olan ilk akıllı saati Swatch Touch Zero One’ı resmen tanıttı.  Plaj voleybolu göz önüne alınarak geliştirilen saat, tasarımı ve özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Yapı olarak 4 yıl önce piyasaya sürülen Swatch Touch ile benzerlik gösteren Touch Zero One, bu modelin aksine gelişmiş özellikleriyle akıllı saat klasmanına girmeye hak kazanıyor. Voleybolcuların attığı adımları sayabilmesinin yanı sıra katettikleri mesafeyi ölçebilen ve topa vuruş gücünü gösteren saat, su geçirmez yapısıyla terlemelerde ve yağmurlu havalarda da sporcuyu yalnız bırakmıyor. Akıllı telefonla bağlantı kurabilen saat, topladığı verileri buraya gönderebiliyor ve voleybolcunun uygulama üzerinde tüm bilgilere göz atmasını sağlıyor.

swatch2

Şu anda piyasada bulunan akıllı saatlerle rekabete girmek yerine kendi kulvarını oluşturan ve farklı bir alana yönelen Swatch’un bu saatinin 159 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı belirtiliyor. Öte yandan saatin piyasaya sürüleceği tarihle ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.

VİDEO