reklamı kapat

POPÜLER

Tarantino’dan yeni bir western: The Hateful Eight [Fragman]

Sızdırılan senaryosuyla, iptal olup yeniden gündeme gelmesiyle, cast seçimiyle adından sıkça bahsettiren The Hateful Eight‘in nihayet ilk fragmanı geldi. Fragmanı izledikten sonra çoğu Tarantino hayranı gibi muhtemelen siz de aynı şeyi söyleyeceksiniz: “Tarantino yine yapmış yapacağını.”

Django Unchained gibi yine Spagetti Western türüyle karşımıza çıkan Quentin Tarantino’nun sekizinci filmi bu. Django’ya benzese de The Hateful Eight senaryosuyla daha sağlam bir görüntü çiziyor. Kar fırtınasının ortasında bir kulübe ve içinde birbirini tanımayan 8 ödül avcısı. Yani tahmin edebileceğiniz üzere daha fazla kan, daha fazla şiddet. Filmin oyuncuları ise tam bir yıldızlar karması. Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Tim Roth, Michael Madsen, Bruce Dern, Jennifer Jason Leigh ve dahası.

Quentin Tarantino deyince ortada bir “aykırılık” aramadan olmaz. Günümüzde dijitale geçmeyen yönetmen kalmasa da Tarantino The Hateful Eight’in çekimlerinde yine 70 mm kamera ve 1959 yapımı Ben Hur filminde kullanılan orijinal lensleri kullanmış. Çıkması için sabırsızlandığımız The Hateful Eight, Amerika’da 25 Kasım’da, dünya genelinde ise 8 Ocak’ta vizyona girecek.