reklamı kapat

POPÜLER

Plan A

Plan A

Plan A

Plan A

Plan A

Plan A

Plan A

Plan A

Plan A

Plan A

Tasarım harikası sürücüsüz TIR konsepti

Bir tırdan ne beklenir? Olabildiğince ağır ve büyük malları sırtlanıp şehir, ülke ve kıtaları aşıp teslim etmesi. Belki bazen gümrüğe takılıp Aliexpress’ten sipariş verdiğiniz incik boncuğun elinize iki gün daha geç ulaşması. Bu sırada kimse malları taşıyan şeyin neye benzediğiyle ilgilenmez tabii. Ancak böyle bir aracı kimsenin fark etmemesine imkan yok.

Artem Smirnov ve Vladimir Panchenko ikilisinin imza attığı konsept çalışma, dünyanın en seksi görünümlü tırını içeriyor. Tasarımlarıyla övünülen piyasadaki birçok süper otomobili bile gölgede bırakacak cinsten. İkilinin Audi için tasarladığı tır görünümden ibaret değil elbette. Tır hem sürücüsüz hem de elektrikle gidecek şekilde geliştirilmiş. Bu anlamda “geleceğin tırı” ifadesini de rahatlıkla kullanabiliriz. Sürücüsüz özelliğe sahip olsa da acil durumlar için araçta iki kişilik sürücü kabini de mevcut. Araçlarını yayıla yayıla kullanmaya alışmış tır sürücüleri için pek hoş karşılanmayacak bu bölüm jet uçaklarının kabinlerini andırıyor.

Bu aslında Smirnov ve Panchenko ikilisinin gerçekleştirdiği konsept çalışmasının ikinci ayağı. Dolayısıyla Plan B ismine sahip. İlk konsepti, yani Plan A’yı da galerinin devamında görebilirsiniz.