reklamı kapat

POPÜLER

Tasarım ve teknolojiyi buluşturan akıllı stylus kalem: Pencil [Video]

Pencil, sahip olduğu teknolojik özelliklerin yanı sıra tek parça malzemeden oluşan tasarımıyla da ilk andan itibaren dikkat çekmeyi başarıyor. Adeta bir marangozun atölyesinden çıkma ince detaylara sahip ceviz ağacı gövdeli model ile siyah renkli anotlanmış fırçalı alüminyum gövdeye sahip iki Pencil modeli tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Normal bir kalem inceliğinde tasarlanan Pencil bu sayede rahat bir tutuş sağlıyor. Ceviz gövdeye sahip model, iPad Smartcover’a manyetik olarak yapışma özelliğine de sahip olarak üretilmiş.

53-pencil-paper
Pencil, ince ve şık tasarımı içerisinde birçok teknolojik fonksiyonu da barındırıyor. Avuç içi algılama özelliği sayesinde sadece kalemin temaslarını işleyerek tablete eli yaslayarak normal kağıt pozisyonunda çizimler yapılmasına imkan sağlıyor. Düşük enerjili LE Bluetooth teknolojisi ile çalışan kalem bu sayede usb girişinden 90 dakikalık tek şarj ile bir aylık kullanım ömrü sunuyor.

53-pencil-erase

Kalem içerisinde yer alan sensör, kalemin arka kısmının silgi olarak kullanılabilmesine izin veriyor. Böylece kullanıcılar uygulama içerisinden silgi seçeneğini seçmeye gerek kalmaksızın kalemin arkasıyla silme işlemini gerçekleştirebiliyor.

Kalemin yazı ve silgi sensörleri daha hızlı ve doğru tepki verebilmesi için 14 ayar altın kaplama olarak üretiliyor. Pencil’ı Paper uygulaması ile kullanırken avuç içi koruma ve silgi gibi özelliklerin yanı sıra parmağınızı kullanarak çizimlerinizi yumuşatma imkanına da sahip olabiliyorsunuz.

53-pencil-box
Her ne kadar Paper uygulaması ile birlikte kullanım için tasarlanmış ve sahip olduğu akıllı özellikler sadece bu uygulama için geçerli olsa da Pencil, diğer tüm uygulamalarda da normal stylus kalem olarak kullanılabiliyor. Şu an için Amerika ve Kanada’da satışa sunulan  Pencil’ın ceviz ağacı modeli için 60 dolar, alüminyum modeli içinse 50 dolar satış fiyatı tespit edilmiş.

VİDEO