reklamı kapat

POPÜLER

ASUS ExpertBook B5 OLED

ASUS ExpertBook B5 OLED

ASUS ExpertBook B5
ASUS
MAGNEZYUM-ALÜMİNYUM ALAŞIMI ve SAF ALÜMİNYUM GÖVDE

MAGNEZYUM-ALÜMİNYUM ALAŞIMI ve SAF ALÜMİNYUM GÖVDE

ASUS
ÇİFT FANLI TASARIM

ÇİFT FANLI TASARIM

YAPAY ZEKA DESTEKLİ KAMERA

YAPAY ZEKA DESTEKLİ KAMERA

MIL-STD 810H ABD ASKERİ STANDARDI

MIL-STD 810H ABD ASKERİ STANDARDI

ZENGİN BAĞLANTI SEÇENEKLERİ

ZENGİN BAĞLANTI SEÇENEKLERİ

Taşınabilir güç üssü; ASUS ExpertBook B5 OLED

İş dünyasındaki kişilerin beklentileri doğrultusunda geliştirilen ASUS ExpertBook B5 OLED, hafif gövde tasarımını yüksek performansla buluşturuyor. Intel vPro platformuna sahip 12. nesil Intel Core i7 işlemciden güç alan bilgisayar OLED ekranıyla fark yaratıyor. Canlı ve parlak deneyim sunan bu ekran 3.840 x 2.400 piksel çözünürlüklü değeriyle de sınırları zorluyor.  Piyasada satın alabileceğiniz en başarılı OLED ekrana sahip dizüstü bilgisayarlardan biri olan ASUS ExpertBook B5 OLED’in tasarımıyla incelemeye başlayalım.


MAGNEZYUM-ALÜMİNYUM ALAŞIMI ve SAF ALÜMİNYUM GÖVDE

MAGNEZYUM-ALÜMİNYUM ALAŞIMI ve SAF ALÜMİNYUM GÖVDE

ASUS EXPERTBOOK B5 OLED TASARIM

ASUS ExpertBook B5 OLED bizi ilk olarak dizüstü hafif ve yüksek malzeme kalitesiyle etkilemeyi başardı. Gövdesinde magnezyum aluminyum malzemenin tercih edildiği bilgisayar bu sayede hem hafif hem de kaliteli bir tasarım anlayışını benimsiyor. 1,4 kilogram ağırlığındaki dizüstü bilgisayar hafif tasarımıyla beğenimizi fazlasıyla kazandı.

MIL-STD 810H ABD ASKERİ STANDARDI

MIL-STD 810H ABD ASKERİ STANDARDI


ASUS ExpertBook B5 OLED aynı zamanda düşmelere ve darbelere karşı dayanıklılık için MIL-STD 810H ABD askeri sınıf standardına da destek veriyor. Bu sertifika programında bilgisayarın paneli ve bağlantıları zorlu testlerden geçiyor. Su sıçramalarına karşı da dayanıklı bir yapı sunan bilgisayar  hem iş hayatında çalışan hem de sıkça seyahet eden kullanıcılar için  konforlu bir kullanım sunuyor. Premium ürün hissiyatını başarılı bir şekilde yansıtan bilgisayar hafif tasarımının yanında zengin bağlantı noktalarıyla da öne çıkıyor. Cihazın sol tarafında iki adet USB-C, Ethernet, HDMI ve USB-A bağlantısı yer alıyor. Bilgisayarın sağ tarafında Kensiginton kilidi, USB-A, 3,5 mm kulaklık girişi ve parmak izi okuyuculu güç tuşu bulunuyor.

ZENGİN BAĞLANTI SEÇENEKLERİ

ZENGİN BAĞLANTI SEÇENEKLERİ


Bilgisayarda yer alan microSD kart desteği sayesinde aksiyon kameraları veya drone’larla çektiğiniz görüntüleri hızlı bir şekilde bilgisayara aktarabilirsiniz. HDMI bağlantısı ise bilgisayarınızı televizyonlara veya projektörlere bağlamanıza imkan tanıyor. Thunderbolt 4 destekli iki adet USB-C bağlantısı üzerinden yüksek boyutlardaki dosyaların transferleri hızlı bir şekilde yapılabiliyor. USB 4 özellikli bu bağlantılara harici monitörler de takılabiliyor.

YAPAY ZEKA DESTEKLİ KAMERA

YAPAY ZEKA DESTEKLİ KAMERA


Bilgisayar profesyonel kullanıcılara yönelik geliştirildiği için yapay zeka destekli Full HD çözünürlüklü bir kamera yer alıyor. 720p çözünürlüklü web kameralara kıyasla daha yüksek çözünürlüklü video kaydına olanak sağlayan Full HD web kamerayla daha iyi kalitede görüntülü görüşmeler yapılabiliyor. Kamerada gizlilik kilidi de olduğu için kameranın kullanılmadığı zamanlarda kolay bir şekilde kapatılabiliyor. Hareket izleme teknolojisinden yararlanan web kamera kullanıcıların yüzlerini otomatik olarak ortalıyor ve kullanıcıların gözlerini odağa göre ayarlıyor. AI kamera hem görüntü kalitesini hem de parlaklığı otomatik olarak geliştiriyor. Bilgisayarda arka aydınlatmalı bir klavye kullanılıyor. Basınç hissiyatını başarılı bulduğumuz klavyede sayısal tuş takımı da bulunuyor. Bu tuş takımının bilgisayarda olması iş sektöründe çalışan kişilerle birliktle öğrenciler için de faydalı bir kullanım alanı sağlıyor.

ASUS

ASUS EXPERTBOOK B5 OLED PERFORMANS

Şık ve dayanıklı tasarımıyla bizden tam not almayı başaran ASUS ExpetBook B5 OLED, yüksek performansıyla da dikkat çekiyor. Bilgisayarda kullanılan Intel Core i7 1260P işlemcisi hem günlük hayatta kullanılan uygulamalarda hem performansa ihtiyaç duyan uygulamalarda başarılı bir performans gösteriyor. Yük altındayken dahi hızlı ve akıcı bir kullanım deneyimi elde ettiğimiz bilgisayarda Adobe Photoshop 2024 ve Adobe Premiere Pro gibi uygulamaları da sorunsuz bir şekilde kullandık. Büyük boyuttaki fotoğraf ve video dosyalarını hızlı bir şekilde düzenlememize yardımcı olan bilgisayar arka planda çok sayıda uygulama açık olsa dahi performanslı çalışmasını sürdürüyor.

Bilgisayarın fark yaratan özelliklerinin başında OLED ekran geliyor. IPS LCD ekranlara kıyasla çok daha canlı bir ekran deneyimi sunan bilgisayar OLED ekranı sayesinde siyahları da daha gerçekçi bir şekilde sunuyor. DCI-P3 renk gamının yüzde 100’ünü kapsayan OLED ekran sRGB renk gamının ise yüzde 133’ünü kapsıyor. 16:10 en boy orana sahip olan 16 inçlik ekran, 16:9 en boy oranlı bilgisayarlara kıyasla daha geniş bir çalışma alanı vadediyor. Özellikle bilgisayarlarının ekranlarında fazla alanlara ihtiyaç duyan kişiler için bu destek faydalı görünüyor. Ekran bununla birlikte 3.840 x 2.400 piksel çözünürlük değeriyle keskin görüntüler sunabiliyor. Bilgisayarın ekranı bununla birlikte zararlı olan mavi ışığı yüzde 70 oranında azaltarak göz yorgunluğunun önüne geçiyor. OLED ekran aynı zamanda bilgisayarın pil ömrü performansına da katkı sağlıyor. Hazır yeri gelmişken cihazın pil ömrü performansını da belirtelim. ASUS’un belirttiğine göre ExpertBook B5 OLED tam dolu pille 11,5 saate varan bir pil ömrü süresi sunuyor. Bizim kullanımımızda da ASUS’un belirtmiş olduğu pil süresine yakın bir süre elde ettik.

ÇİFT FANLI TASARIM

ÇİFT FANLI TASARIM

Hızlı şarj özelliğine de destek veren bilgisayardaki soğutma sistemi de başarılı bir şekilde çalışıyor. Cihazdaki iki adet verimli fan ve iki adet 6 mm ısı borusu sayesinde ısınmanın önüne geçerek serin bir kulllanıma imkan tanıyor

YAPAY ZEKA VE KURUMSAL DÜZEYDE GÜVENLİK

Web kamerada karşımıza çıkan yapay zeka desteği gürültü engelleme tarafında da karşımıza çıkıyor. İki yönlü AI gürültü engelleme teknolojisi çevreden gelen ortam gürültülerini filtreleyerek net bir konuşma yapılmasına olanak tanıyor. Hoparlörden gelen ortam gürültülerini engelleyebilen bilgisayar bu sayede kaliteli bir iletişim kurulmasını sağlıyor. Bilgisayar bununla birlikte güvenlik yetenekleriyle de öne çıkıyor. Kurumsal düzeyde güvenlik sağlayan bilgisayarda TPM 2.0 adı verilen bir güvenilir platform modülü kullanılıyor. Bilgisayarın güvenliğini artıran bu destekle birlikte Kensington kilit yuvası (halka açık alanlarda hırsızlığın önüne geçmek için) ve USB cihaz kontrolü gibi bir dizi gelişmiş güvenlik özelliği de karşımıza çıkıyor. ExpertBook B5 OLED’de ASUS Kontrol Merkezi ve ASUS Business Manager yönetim çözümleri de bulunuyor. Bu uygulamalar bilgisayarın yönetimini kolaylaştırıyor. Bu çözümler BT personelinin şirket varlıklarını uzaktan kontrol etmesine ve yönetmesine olanak tanıyarak kuruluşlara zaman ve para tasarrufu sağlıyor. Özetleyecek olursak ASUS ExpertBook B5 OLED, dört dörtlük performans gösteren OLED ekranı, güçlü işlemci performansı ve dayanıklı tasarımıyla yılın en iyi dizüstü bilgisayarlarından biri.

ASUS EXPERTBOOK B5 OLED DETAYLAR

ASUS
OLED ekran
3.840 x 2.400 piksel çözünürlük sunan ekran keskin ve canlı görüntüler sunuyor

ASUS ExpertBook B5 OLED
MIL-STD 810H ABD askeri standardı
ExpertBook B5 OLED ciddi bir dayanıklılık güvencesi için panel basıncı, şok ve düşme testleri de dahil olmak üzere sıkı şirket içi testlere tabi tutuluyor


Ergonomik klavye
Bilgisayar farklı bir fiziksel nümerik dizilişe sahip arkadan aydınlatmalı bir klavyeyle geliyor


180 derece açılabilir ekran
Bilgisayarın ekranı farklı kullanım alanları için kolay bir şekilde açılabiliyor

ASUS
Üçlü 4K ekran desteği
İki Thunderbolt 4 ve bir HDMI 2.0 bağlantı noktası ile üç adede kadar harici 4K UHD ekran bağlamak mümkün


Hafif gövde tasarımı
1,4 kilogram ağırlığındaki bilgisayar magnezyum-alüminyum alaşımı ve saf alüminyumdan üretilmiş durumda

ASUS ExpertBook B5

ASUS EXPERTBOOK B5 OLED TEKNİK ÖZELLİKLER

İşletim sistemi
Windows 11 Home

İşlemci
Intel Core i7 1260P, 2.1 GHz, 12 çekirdek

Grafik işlemci
Intel Arc A350M

Ekran
3.840 x 2.400 piksel çözünürlüklü 16 inç OLED, 400 nit parlaklık, yüzde 100 DCI-P3 renk gamı
RAM
16 GB

Depolama
512 GB

Bağlantılar
Thunderbolt 4 destekli iki adet USB-C, Ethernet, HDMI, USB-A 3.2, USB-A 2.0, parmak izi okuyucu, 3.5 mm kulaklık girişi, Kensington kilidi, Wi-Fi 6

Boyutlar

35,82 x 26,12 x 1,99 cm

Ağırlık
1,4 kilogram

ASUS ExpertBook B5 OLED Fiyat
55.599 TL

Detaylı bilgi ve satın alma seçenekleri
ASUS Türkiye

İLGİLİ HABERLER