reklamı kapat

POPÜLER

ASUS ExpertBook B9 OLED

Dünyada bir ilke imza atan ASUS ExpertBook B9 OLED tanıtıldı

Yeni ASUS ExpertBook B9 OLED dizüstü bilgisayar gün ışığına çıktı. Magnezyum-lityum alaşımdan üretilen gövdesiyle öne çıkan bilgisayar dünyanın en hafif 14 inç OLED iş dizüstü bilgisayarı olma özelliğine sahip.

990 gram ağırlığıyla dikkatleri üstüne çeken bilgisayarda 16:10 en boy oranlı OLED ekran kullanılıyor. Intel vPro platformuna sahip en yeni Intel Core 7 işlemcisinden güç alan bilgisayar ABD askeri sınıfı MIL-STD-810H sertifikasına destek veriyor. Bu sayede zorlu koşullara karşı dayanıklı olan bilgisayar tam dolu pille 11 saate varan kullanım süresi sağlıyor. Windows 11 Pro yüklü gelen bilgisayarda yeni Copilot tuşu yer alıyor. Bu tuş iş yerinde Windows Copilot AI asistanına anında erişim sağlıyor. Yapay zeka teknolojisi mikrofon tarafında da karşımıza çıkıyor. Ses izi gürültüsünü azaltan mikrofon, AI güdümlü gürültü engelleme ve AI destekli kamera bilgisayarda yer alıyor.  Otomatik çerçeveleme, görüntülü görüşmeler sırasında konuşmacının yüzünü ortalayarak tüm tarafların konsantrasyonuna yardımcı oluyor. Arka planı gerçek zamanlı olarak bulanıklaştırma seçeneği de günlük gizliliği artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ASUS ExpertBook B9 OLED dizüstü bilgisayarın fiyatı açıklandı mı?

USB Power Delivery 3.0 destekli Thunderbolt 4 Type-C, bir adet USB 3.2 Type-A ve  HDMI 2.1 ve 3.5 mm kulaklık girişi bilgisayarın bağlantı noktaları arasında.  Bilgisayarın Türkiye’deki satış fiyatı ise henüz açıklanmadı.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın