reklamı kapat

POPÜLER

“Teknoloji ne için?”

 - Güncelleme: 10 Temmuz 2009 14:53


Christopher Kim
LG Electronics
Türkiye Başkanı

LOG MAYIS 2009

Elektronik pazarı değişime ve gelişime çok açık bir pazar. Tüketicinin ilgisini canlı tutmak, her gün değişen ihtiyaçlarına cevap vermek için sürekli yeni teknolojiler sunmak durumundasınız. Pazara her gün yeni ürünler giriyor. Dokunmatik ve çok iyi kalitede fotoğraf çeken telefonlardan çevreci monitörlere, yüksek enerji sınıfı beyaz eşyadan son derece minik ve hafif netbook’lara kadar biz de pazara birçok yeni ürün sunuyoruz. Bu hızlı ve rekabetçi ortam içerisinde büyüyen bir elektronik firması olarak, tüketicilerimize ve gezegenimize karşı sorumluluklarımızın da farkındayız. Dünyanın farklı yerlerinde bulunan onlarca LG araştırma geliştirme merkezinde tüketicilere daha yeni bir teknoloji sunmak için çalışan binlerce çalışanımızla birlikte aklımızda tek bir soru var: “Teknoloji ne için?”

SOSYAL SORUMLULUK ÇERÇEVESİ
Teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki, her gün kendinize bu soruyu sormazsanız bir elektronik firması olarak doğru yönden sapmanız çok muhtemel. İşte bu yüzden her gün kendimize bu soruyu soruyor ve cevabı da kendimiz veriyoruz: “Teknoloji daha sağlıklı ve daha mutlu nesiller yetiştirebilmek için var olmalı.” Biz LG Electronics olarak bu amaca hizmet etmeyen hiçbir teknolojik yatırımda bulunmuyoruz. Ürün geliştirmeden başlayarak tüketiciye ürünlerimizi ulaştırana kadar geçen tüm süreçte, her adımımızı bir sosyal sorumluluk çerçevesinde ele alıyoruz.

ENERJİ TASARRUFU TEKNOLOJİLERİ
Bizce çağımızın en önemli sorunlarından biri küresel ısınma. O nedenle elimizden geldiğince küresel ısınmaya çözüm olabilecek ürünler tasarlamaya gayret ediyoruz. Enerji tüketiminin öneminin arttığı şu günlerde, enerji tasarrufu sağlayan LCD monitör ve televizyonlar üretiyoruz. LG LCD Televizyonlar en son yapılan geliştirmelerle birlikte %75’e kadar enerji tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu dünya için büyük bir adım. Tüketicilerimizin en yüksek görüntü kalitesinde televizyon, sinema veya spor programlarını izleme keyfinden ödün vermeden, aynı zamanda çevreye zararı önlenmiş LCD televizyonları sunmanın gururunu yaşıyoruz. Tabii ki bu konudaki araştırmalarımıza son vermeden, daha iyi ve daha gelişmiş enerji tasarrufu teknolojileri üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

SAĞLIĞINIZI DÜŞÜNEN ÜRÜNLER
Yeni nesillerin sağlıklı gelişimi ise diğer bir önceliğimiz. Özellikle ev aletleri ve beyaz eşya ürünlerimiz bu amacımızı hayata geçirebilmek için özel olarak tasarlandı. ‘Sağlığınızı Düşünen Ürünler Koleksiyonu’ ismini verdiğimiz buzdolabı, çamaşır makinesi, elektrik süpürgesi ve ışın fırını gibi ev aletlerimizin her biri çocuklarımızın daha sağlıklı yetişebilmesi için yaratılan özel teknolojiler içeriyor. Örneğin, yeşil çay teknolojisini ve Vitalight ismini verdiğimiz güneş ışığı ortamını buzdolabına taşıyarak sebze ve meyvelerin daha uzun süre taze kalmasını sağlıyoruz. SolarDom isimli ışın fırınımız yiyeceklerin besin değerini koruyarak, güneş ışığıyla pişiriyor. Temizlik konusunda çığır açan buharlı çamaşır makinemiz ve kompresörlü elektrik süpürgemiz ise çocuklarımızı tozdan ve alerjenlerden koruyor.

FORMULA 1 SPONSORLUĞU
Tabii bütün bu sosyal sorumluluk bilincinin yanında, tüketicilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek, onların hayatlarını kolaylaştırabilmek için yeni ürünler ve teknolojiler üzerinde yoğun mesai harcıyoruz. Mayıs ayı içerisinde 3G teknolojisine paralel olarak piyasaya sunacağımız 3G uyumlu netbook’lar ve cep telefonları ile ürün gamımızı farklılaştırmayı ve markamızı 3G teknolojisinde öncü markalardan biri olarak konumlandırarak pazar payımızı arttırmayı hedefliyoruz. Bu sayede netbook’un ve internet telefonlarının temel faydası olan maksimum mobilite ve rahat internet erişimini en kapsamlı haliyle sunuyor olacağız.

LG Electronics olarak en büyük hedefimiz, sunduğumuz ürünlerle, LG marka mağazalarımızla ve marka vizyonumuzu birebir yansıtan Formula 1 sponsorluğumuzla elektronik sektöründe fark yaratan ve tüketiciye değer katan bir marka olmak. Henüz çok yeni olduğumuz Türkiye pazarında bu amaç doğrultusunda çalışmalarımıza yoğun şekilde devam ediyoruz. 2009 tüm elektronik sektörü için hızlı ve heyecanlı bir yıl olacak.

İLGİLİ HABERLER