reklamı kapat

POPÜLER

Telefonla bağlantılı olarak kullanılan akıllı bisiklet [Video]

Teknolojinin gelişmesi nesnelerin birbiriyle bağlantıda olmasını ve daha fazla işe yarar özellikler sunmasını sağlıyor. Volata’nın akıllı bisikletinin  küçük dokunmatik bilgi ekranı, bisiklet sürücülerine gereken her bilgiyi tek noktada topluyor.

Gidonun orta kısmına yerleştirilen 2,4 inçlik bu dokunmatik ekran, sürüş sırasında lazım olabilecek birçok bilgiyi gösteriyor. Performans verileri, hava durumu, kalp ritmi gibi bilgilere bu ekrandan ulaşılıyor. Ayrıca adım adım navigasyon özelliği de bulunuyor. Akıllı telefonla bağlantılı olan ekranda telefondaki bildirimler gösterilebiliyor ve böylece telefona bakmak suretiyle dikkatin dağılması engelleniyor. Bisikletin ön kısmındaki dinamodan güç alan ekranı şarj etmeye gerek kalmıyor. Otomatik ön ve arka fara sahip bisiklet, dahili GPS sayesinde çalınma gibi durumlarda bulunabiliyor.

Bu kadar özellikle donatılmış bisikletin fiyatı tabii ki çok da uygun değil. 2017’nin temmuz ayında satışa sunulacak olan bisikletin 3.499 dolar fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor. İlgilenen müşteriler şimdiden 299 dolar vererek bir tanesini ayırtabiliyor ve sonrasında bisiklet satışa sunulduğunda 3.200 dolar daha vererek bisiklete kavuşuyor.

YORUMLAR