reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla, ABD’deki yeni kurulan pazarlama ekibini de dağıttı

 - Güncelleme: 23 Nisan 2024 12:06

Elektrikli otomobil pazarının en büyük isimlerinden olan Tesla geçtiğimiz hafta çok büyük sayılacak bir işten çıkarma yapmıştı.

140 binden fazla çalışana sahip olan Tesla, kısa süre önce aldıkları karar kapsamında en az 14 bin çalışanıyla yollarını ayırdı. Birçok farklı ülkeyi etkileyen bu işten çıkarma kapsamında şirketin ABD’deki yeni pazarlama ekibini de dağıttığı ortaya çıktı. 2024’ün başında kurulan ve Tesla’nın yıllardır çok önem vermediği reklam tarafını güçlendirmeye başlayan 40 kişilik ekip, çok kısa sürede başlarındaki Alex Ingram ve Jorge Milburn ile beraber tarih oldu. 2023 yılında yatırımcılara, “Biraz reklam yapmayı deneyip nasıl gittiğine bakacağız” diyen Musk, X üzerindeki bir paylaşımda son dönemde çıkardıkları reklamların çok da özel olmadığını kabul etmişti. Elon Musk bu yorumu X’teki, “Yalan söylemeyeceğim, Tesla reklamlarda daha iyi bir iş çıkarabilirdi. Reklamların hepsi çok genel yapıdaydı ve sadece temel b-roll görüntüleri içeriyordu. Bir Tesla’ya sahip olmanın çok sayıda harika yanı var ve bunlar reklamlarda daha fazla vurgulanmalı.” paylaşımına yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma geçtiğimiz hafta Tesla Model Y LR RWD modeliyle gündeme gelmişti. Sayfanın altındaki paylaşım ile görücüye çıkarılan Model Y LR RWD, firmanın resmi verisine göre 19-inç Gemini jantlar ile beraber 600 km’lik bir WLTP verisine sahip. En üstte 217 km/s hıza çıkabildiği söylenen bu tek motorlu Model Y, 14.9 kWh/100 km verisine sahip ve bu konuda kendi sınıfının en iyisi olarak öne çıkarılıyor. Aracın şu an sadece Avusturya, Çekya, Danimarka, Finlandiya, İsviçre, İspanya, Portekiz, Norveç, İsveç, İzlanda, İtalya, Yunanistan, Polonya, Slovenya, Romanya ve Macaristan‘da alınabileceği aktarılıyor.

Tesla haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı