reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck için en son prototip sürüm kendisini gösterdi

İlginç tasarımlı Tesla Cybertruck henüz yollara çıkmadı ve yakında da çıkmayacak. Ancak araç üzerinde çalışmalar sürüyor.

Advertisement

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck, Reuters’ın geçtiğimiz ay yayınladığı rapora göre ancak 2023’ün ilk çeyreğinde üretime alınacak ve sonrasında yollara çıkarılacak. Firmanın üretim sorunları ve global tedarik sorunları nedeniyle ciddi şekilde geriye ittiği Cybertruck, bugün en son prototip sürümü ile karşımıza çıktı. Bu sürüm ilk tanıtımı yapılan orijinal model ile benzer çizgiyi koruyor. Bazı tepki ve uyarılara rağmen firma köşeli çizgiden vazgeçmiyor.

Ancak en son prototip sürümde yapılan bazı değişiklikler var. Örneğin aracın önünde ilk sürümde olmayan büyük bir silecek yer alıyor. Bu daha önce de görülen silecek, bildiğimiz kadarıyla Elon Musk tarafından pek sevilmiyor. En son prototip sürümü daha normal bir jant üzerine kuran firmanın, bu sürümden kapı kollarını da kaldırdığı görülüyor. İlginç olarak ilk prototip sürümde kapı kolları yer alıyordu.

İlk Tesla Cybertruck sürümünde olmayan ancak yeni sürümde olan en önemli detay ise yan aynalar. Firma yasalar gereği aracı aynalar ile pazara sunmak zorunda. Söylendiği kadarıyla isteyenler daha sonra bu aynaları sökerek kamera ile kullanım elde edebilecek ancak çıkışta Musk tarafından çirkin bulunan aynalar olacak.

Bu arada Tesla’nın Türkiye’de büyük bir operasyona başladığı da ortaya çıkan iddialar arasında yer alıyor. O konudaki detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni prototip solda, eskisi sağda

Güncelleme: Prototipi gösteren bir video da ortaya çıktı…

İlginizi Çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması