reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla Model X’in güvenlik rekoru kırdığı çarpışma testi [Video]

Teknolojisiyle sınıfında standartları belirleyen Tesla Model X güvenlik testinde elde ettiği sonuçla da rakiplerine göz dağı verdi.

Advertisement

Elektrikli otomobillerin bugün geldiği konumdaki en büyük etmenlerden birisi olan Tesla kullanıcıların en çok merak ettiği modeller arasında yer alıyor. Elektrikli sürüş deneyiminin yanı sahip olduğu sürüş asistanıyla günümüzde otonom sürüşte en yakın deneyimi vadeden Tesla, çıkış noktasından günümüze sınıfının referans modeli olma özelliğini korumaya devam ediyor. Tesla modellerinin teknolojilerinin yanı sıra bir diğer merak edilen özelliğiyse ne kadar güvenliği olduğu. Geçtiğimiz dönemde Model S çarpışma testinde elde ettiği beş yıldızlık dereceyle güvenlik anlamında da iddiasını ortaya koyan Tesla bunu Model X’in elde ettiği rekor dereceyle sonuçlarını pekiştirdi. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından saate 56,3 kilometrelik hızla gerçekleştirilen çarpışma testinde sürücü ve yolcuları da kapsayan tüm kategorilerde beş yıldız alan Model X bir rekora imza attı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynı zamanda sınıfında bunu başaran ilk otomobil olan Model X sonuca ek olarak bu zamana kadar test edilen modeller arasında içerisinde sakatlanma olasılığı en düşük SUV rozetini de takmayı başardı. İlgili testin videosuna haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.