reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Elon Musk

Tesla, otomobil pilleri için büyük bir buluşa mı imza attı?

Elon Musk‘ın trilyon dolarlık bir elektrikli otomobil pazarı oluşturan en önemli firması Tesla, özellikle pil konusuna büyük önem veriyor. Araçlarında kullanmak üzere yeni pil teknolojileri geliştiren firma, bu konuda büyük bir buluşa imza atmış olabilir.

Bu söylenti Tesla hissedarlar toplantısından geliyor. Direkt olarak Elon Musk‘ın ağzından çıkan açıklamaya göre şirket pil enerji yoğunluğu ve maliyet anlamında büyük bir devrim yapmış durumda. Şu an tam olarak detaylanmayan bu gelişme, akıllara firmanın koyduğu büyük hedefi getiriyor. Tesla, kWh başına 100 dolarlık bir batarya paketi maliyeti elde etmeyi hedefliyor. İşte bu büyük devrimin arkasında direkt olarak bunun yer aldığı söyleniyor. Hedeflenen seviyeye ulaştığı söylenen firma, maliyeti düşürerek elektrikli ile fosil yakıtlı araçlar arasındaki fiyat farkını iyice azaltmak istiyor. Elektrikli otomobillerin altında aşağıda görebileceğiniz üzere gerçekten büyük pil paketleri yer alıyor ve bunlar büyük bir maliyet oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Elon Musk

Tesla sektörün öncü firması

Elon Musk’ın kararlı yapısıyla elektrikli otomobil pazarı oluşturan ve fosil yakıtlı araçları birçok ülkeye yasaklattıran Tesla, zarar etmesine rağmen çalışmaya devam ediyor. Şirket CTO’su JB Straubel, dünya üzerindeki her türlü pil teknolojisini takip ediyor, bu alanda çalışan her firma ile görüşüyoruz açıklamasını yapıyor. Elektrikli araçların geleceği için kilit rol üstlenen piller, araçların daha rekabetçi olması için büyük önem arz ediyor.

İlgili Video

Şirketin gövde gösterisi yaptığı video