reklamı kapat

POPÜLER

Tesla’dan yüzlerce çalışanını ilgilendiren sürpriz karar

Yıllar önce satışa sunduğu Model S aracıyla bir anda büyük bir elektrikli otomobil pazarını oluşturan Elon Musk‘ın en büyük başarılarından Tesla, yüzlerce çalışanıyla yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

Şu an toplam 33 bin çalışanı bulunan şirket, yaptığı performans değerlendirmeleri sonrasında yetersiz gördüğü 400 ila 700 arası çalışanın işten çıkartma işlemlerini başlatmış durumda. Bildiğiniz gibi seri üretim konusunda sorunlar yaşayan ve en son tanıttığı uygun fiyatlı otomobili Model 3‘ü satın alanlara yetiştirmek için büyük bir stres altında bulunan Tesla, tam olarak performans alamadığı kişiler ile çalışmaktansa verimli kişilerle iş yapmak istiyor ve bu da en büyük hakkı olarak görülüyor. İşten çıkartılan bu çalışanların hem fabrika hem de genel merkezde görev alan isimler olduğu gelen bilgiler arasında yer alırken, çalışan sayısını sürekli olarak artıran şirket içerisinde devamlılık sağlayabilmek oldukça zor nitelendiriliyor.

Daha önce de buna benzer işten çıkartmalar gerçekleştiren Tesla, Elon Musk’ın da baskılarıyla çalışmanın çok da kolay olmadığı şirketler arasında yer alıyor. Üst düzey mühendis kademesinden dahi çok kolay şekilde işten çıkartma yapabilen firma, tüm bunlara rağmen istediği “mükemmel” çalışan kadrosunu kurmamış görünüyor. Tesla‘dan çıkan bir çok ismin ise otonom araç projesi için Apple’a geçtiği daha önce duyduğumuz detaylar arasında yer alıyor.