reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla

Elon Musk, Tesla’yı eleştiren gazetecilere çok sert çıktı: “Utanın”

Elektrikli otomobil pazarının bir numaralı firması Tesla, son günlerde iyi haberlerle gündeme gelmiyor. Özellikle büyük çaplı işten çıkartma hamlesine yönelik çok eleştiri alan firma, Model 3’ün üretiminde de sorunlar yaşıyor. Bu konuda konuşan CEO Elon Musk ise suçu gazetecilerde buluyor.

Tesla hatırlarsınız geçtiğimiz ay içerisinde büyük bir işten çıkartma gerçekleştirmişti. Toplam 33 bin çalışanı bulunan şirket, yaptığı performans değerlendirmeleri sonrasında yetersiz gördüğü 700 çalışanı ile yollarını ayırmış ve bu açıdan da büyük eleştirilere maruz kalmıştı. Çalışanlarını sağlık sorunları yaratacak kadar zorladığı ve performans değerlendirmeleri için bildirim yapmadığı yönünde haberler ortaya şirket, ırkçılık konusuyla dahi gündeme geldi. Elon Musk tüm bu iddialara yatırımcılar toplantısında cevap verdi.

Elon Musk, Tesla eleştirileri için gazetecilere yüklendi

Üçüncü çeyrekte tam 619 milyon dolar kayıp yaşayan şirketi için konuşan Musk, ilk olarak işten çıkartma konusuna değindi. Bu haberler için “saçmalık” diyen CEO, “Bu yazıları yazan gazeteciler gazetecilik dürüstlüğünden yoksun oldukları için utanmalıdır” cümlesini kurdu. Şirketi kötü gösteren gazetecilere “utanın” diye bağıran Musk, işten çıkartmaları yüksek standartlar için yaptıklarını söyleyerek savundu. Şirketin en iyi çalışanlara ihtiyacı olduğunu belirten Musk, fabrika içi ırkçılık ve performans değerlendirmeleri hakkında açılan mahkemeler hakkında ise konuşmadı.