reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Chrome

Microsoft çalışanı sunum sırasında Chrome indirdi; herkesin diline düştü [Video]

Yazılım devi Microsoft, söz konusu lansmanlar olduğunda fazlasıyla şansız bir firma. Bill Gates’in başına gelen mavi ekran hatası yıllardır unutulmadı. Yeni yaşanan bir olay ise bu talihsizliğin devam ettiğini gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde bir sunum gerçekleştiren Michael Leary isimli şirket çalışanı, başına gelen olay ile tüm teknoloji dünyasının diline düşmüş durumda. Sunumda müşterilerin verilerini nasıl Azure servisine aktarabildiklerini ve platformda nasıl çalışacaklarını gösteren Leary, beklenmedik bir sürpriz ile karşılaşıyor. Göstermek istediği demoyu Microsoft Edge üzerinde açan çalışıyor ancak Edge istediği menüyü açmayınca Google Chrome‘u yüklemek zorunda kalıyor. Sunumu tamamlayabilmek için bunu yapan ve kendisi dahil tüm izleyenleri güldüren Leary, tarayıcıyı yükledikten sonra ulaşmak istediği menüye sorunsuz şekilde geçiş yapıyor. Tarayıcıyı yüklerken Google ile veri paylaşmak istememesi de güldüren yazılımcı, en komik canlı yayın hatasıyla karşı karşıya kalıyor.

Microsoft sunumu Chrome sayesinde kurtuluyor

Yaşanan olay sonrası sunumuna Google’ın tarayıcısı ile devam eden Michael Leary, umuyoruz bu olay sonrası üstlerinden kötü bir tepki almamıştır. Şansızlıklar genel olarak peşini bırakmayan yazılım devi, başına gelenlerle bizleri şaşırtmayı bir şekilde başarıyor. Videoyu aşağıda izleyebilir, 37. dakikada olan bu komik olaya siz de şahit olabilirsiniz.

Video