reklamı kapat

POPÜLER

Tetris sinema filmi oluyor

Bilgisayar oyunlarının film olarak çekilmesi hiç de kötü bir fikir değil. Hatta yıllarca başından kalkmadığımız oyunları perdede görmek son derece keyifli olabiliyor. Ancak son derece başarılı örneklerin yanında yüzüne bile bakılmayacak felaket uyarlamalar da mevcut. Bir de hiç film olarak çekilmesinin mümkün olmadığı –daha doğrusu bizim öyle sandığımız– oyunlar var. Ne yazık ki herkes bizim gibi düşünmüyor.

Evet, yıllarca Godot’yu bekler gibi beklediğimiz uzun çubuğun başrolde olduğu Tetris‘ten bahsediyoruz. Böyle söyleyince kulağa bir nebze “sinemamsı” gelmiş olabilir ancak kim Tetris filmini neden ve daha önemlisi nasıl çeker ki? Üstelik üçleme olarak. Çin – ABD ortaklığıyla kurulan Threshold Global Studios tam olarak bunu yapacak. Film stüdyosu elbette siyah fonda birtakım geometrik şekillerin aşağı kaydığı bir film yapmayacak belki ama yine de “ama” demekten kendimizi alamıyoruz.

Deadline‘a konuşan film yapımcılarından Larry Kasanoff, Tetris filminin “bambaşka bir evrende geçecek bir bilim kurgu üçlemesi” olacağını belirtiyor. Bunun dışında filmin içeriğine dair herhangi bir bilgi paylaşılmış değil. Şimdilik uzun çubuğu oynayacak yağız başrolün kim olacağını hayal etmekten başka yapacak bir şey yok.