reklamı kapat

POPÜLER

The Last of Us dizisi

“The Last of Us dizisi için 4. sezon da gerekebilir”

 - Güncelleme: 06 Haziran 2024 11:11

PlayStation oyun dünyasının en önemli ve popüler yapımları arasında yer alan The Last of Us için hazırlanan dizi hakkında yeni bilgiler geldi.

Türkiye pazarına resmi olarak gelmeyen HBO tarafından hazırlanan The Last of Us dizisi için ikinci sezon merakla bekleniyor. Çok beğenilen dizi hakkında bazı yeni açıklamalarda bulunan Craig Mazin, öncelikle ikinci sezonun sekiz bölümden oluşacağını aktardı. Üçüncü sezonun önemli ölçüde daha büyük olacağını belirten Mazin, bir dördüncü sezona da ihtiyaç duyabileceklerini aktardı. İçerik, HBO için son yıllardaki en iyi çıkışlardan olmuştu. WarnerMedia, içeriğin ilk bölümü ile 4,7 milyon izleyiciye ulaşıldığını ve bu sayede de HBO’nun yeni nesil dönemindeki en büyük üçüncü başlangıca imza atıldığını açıklamıştı. Şirket The Last of Us’ın dikkat çeken dizilerden Euphoria’nın ikinci sezon açılışında elde edilen izleyici sayısını neredeyse iki katına çıkardığını da söylemişti. The Last of Us çok büyük bir çıkış yaptı ancak halen liderin oldukça gerisinde yer alıyor. Game of Thrones spinoff’u House of the Dragon, 9,9 milyonu aşan izleyici sayısıyla firmanın en iyi çıkış yapan içerikleri arasında başı çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dizi için aktarılan genel özet açıklama ise şöyleydi: “14 yaşındaki Ellie, tüm insanlığı yok eden bir salgının tek çaresidir. Gözü pek bir kaçakçı olan Joel, Ellie’yi bilim insanlarına teslim etmek için tutulur. Baskı altında bir karantina bölgesinden Ellie’yi kaçırmak zorunda olan Joel, çok geçmeden Ellie ile bir bağ kurar. Küçük bir iş gibi görünen bu kurtarma operasyonu vahşi ve acımasız bir hayatta kalma mücadelesine dönecektir.” Dizinin 2. sezonunun ne zaman geleceği henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak yeni sezonun 2025’te çıkacağı düşünülüyor.

The Last of Us dizisi yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

İLGİLİ HABERLER