reklamı kapat

POPÜLER

The Witcher

The Witcher 4 üzerinde 400’den fazla geliştirici çalışıyor

The Witcher 4 üzerinde 400’den fazla geliştirici çalışıyor. Firmanın büyük önem verdiği oyun, 2026 ya da 2027 yılında gelecek gibi görünüyor.

The Witcher, The Witcher 2: Assassins of Kings ve The Witcher 3: Wild Hunt sonrasında karşımıza çıkacak yeni oyun The Witcher 4, uzun süredir gündemde yer alıyor ve yakında çıkmayacak olmasına rağmen çok büyük merak uyandırıyor. CD Projekt Red tarafından erken geliştirme aşamasına alınan oyun üzerinde CD Projekt CEO’larından Michal Nowakowski tarafından yapılan açıklamaya göre tam 403 geliştirici çalışıyor. Firmanın şu aşamada toplam 627 geliştiriciye sahip olduğu aktarılıyor, bu açıdan şirket içinde en çok yeni The Witcher oyununa önem veriliyor. Yeni oyun hakkında halen çok fazla bilgimiz yok ancak yapım firmanın kendi oyun motoru REDengine yerine Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor. Bu detay oyunun grafiksel olarak inanılmaz iyi olacağı anlamına geliyor. Hatta Unreal Engine 5 oyun motoru özelinde motorun geliştiricisi Epic Games ile beraber çalıştığını da bildiğimiz CD Projekt Red, bu açıdan etkileyici büyüklükte bir açık dünyada görsel şov sunacak izlenimi oluşturuyor. Şirket yapılan açıklamalara göre yeni yapımı direkt olarak The Witcher 3: Wild Hunt üzerine kurmuyor, yepyeni bir altyapı ve oynanış dinamikleri oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada firma şu an “Sirius” kod adlı bir The Witcher oyunu da planlıyor. Bu The Molasses Flood tarafından geliştirilen ve CD Projekt Red tarafından desteklenen bu oyunun “multiplayer” odaklı bir yapıya sahip olması bekleniyor. Bu arada çıkan ilk The Witcher oyunu için bir “remake” de masada yer alıyor. The Witcher serisi, CD Projekt Red tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklama ile öğrendiğimiz kadarıyla 75 milyon satışı geride bıraktı. Bu satış verisinin sadece 50 milyonu satış tek başına Wild Hunt’tan (DLC’ler ile beraber) geliyor ve bu çok da büyük bir sürpriz olmuyor. Seriden gerçekten inanılmaz paralar kazanan geliştirici firma CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin çıkışında yaşattığı sorunlara rağmen oyun dünyasının en sevilen firmaları arasında kalmayı devam ediyor.

The Witcher 4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın